LISTOPAD 2017
Zaduszki bluesowe- INSTANT BLUES

instant_400_01

Grzegorz Kitowicz - bass

Krystian Gorzelańczyk -gitara

Witek Domański- bębny

Paweł Lelakowski - wokal

Waldek Rzepka - harmonijka

4 listopada (sobota) 20:00 - 23:00
Wstęp 15 zł
"Róbmy swoje czyli piosenki o wolności"

Piekarnia Cichej Kobiety oraz KOD Zielona Góra zapraszają na wieczór pt. "Róbmy swoje czyli piosenki o wolności" . Postanowiliśmy uczcić święto 11 listopada przy wciąż aktualnych tekstach m.in.Wojciecha Młynarskiego,Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej. Zaprosiliśmy wykonawców lubuskich i zielonogórskich,

zaśpiewają dla nas :

Jadzia Macewicz

Ania Kalinowska

Agnieszka Wójcik

Beata Beling

Ania Przybyła

Dorota Jankiewicz

Emilka Fularz

Krzysiu Machalica

Marcin Wiśniewski

Artur Beling

nad muzyczną oprawą wydarzenia czuwa Natasza Smirnowa

zagrają :

Zbyszek Adamczak - skrzypce, gitara

Robert Chyła - saksofon

Andrzej Winiszewski- akordeon

Paweł Nienadowski -  perkusja

Natasza Smirnowa - klawisze

Alex Pruzhinin - klawisze

10 listopada (piątek) 19:00 - 22:00
Wstęp wolny
Amusing Companions - koncert

amusing_copmanions_400

Adam Henry (kazoo, wokal)

Antonis Skolias (perkusja, wokal)

Miłosz Skwirut (bass, wokal)

Tomek Kruk (gitara, wokal)

Zespół nawiązuje do oldschoolowej formuły grup wokalnych XX wiecznej ameryki z rytmicznym podkładem z pogranicza nowoorleańskiego funku, swingu oraz rozmaitych często eksperymentalnych połączeń akustycznych gatunków muzyki świata. Kluczem do zespołu, jest luźna kumpelska atmosfera i swoboda twórcza, dzięki której wzięte na warsztat stare numery zyskują nowe życie, inny klimat, współczesny charakter.

11 listopada (sobota) 20:00 - 23:00
Wstęp 20 zł
Wernisaż Karoliny Antosz

34-1_400

Karolina Antosz 

Urodzona w 1983 r. w Zielonej Górze. W roku 2004 ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze - Cieplicach im. St. Wyspiańskiego. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Dobrzanieckiego uzyskała w 2010 r. w Instytucie Sztuk Pięknych w Zielonej Gorze. Głównie zajmuje się malarstwem olejnym, kolażem i kaligrafią.

15 listopada (środa) 19:00 - 21:00
Wstęp wolny
XIII Green Town of Jazz

green_town_of_jazz_400

NOC SAKSOFONÓW

Andrei Konstantinov Quartet (Rosja)

Andrei Konstantinov - sax.

Michał Ciesielski - instr. klawiszowe,

Paweł Urowski - gitara basowa,

Adam Golicki - perkusja

Luis Nubiola Quartet (Kuba)

Luis Nubiola - Sax

Marcin Chenczke - kontrabas

Krzysztof Dys - instr. klawiszowe

Krzysztof Szmanda - perkusja

Jam Session

17 listopada (piątek) 19:00 - 21:00
Bilet normalny 35 zł
Bilet ulgowy 20 zł
Andrzejki z zespołem UKŁAD

ukad0_400_01

 UKŁAD

ANIA KALINOWSKA - VOCAL

EUGENIUSZ OLEJNICZAK - SAX TENOR, SAX ALT, KLARNET, VOCAL

LESZEK JASTRUBCZAK - INSTRUMENTY KLAWISZOWE, VOCAL

BOGDAN POLIKOWSKI - GITARA, VOCAL

MIROSŁAW BOMBIK - GITARA BASOWA, SAX TENOR, VOCAL

RYSZARD ZEMBRZUSKI - PERKUSJA, VOCAL

Rezerwacja obowiązkowa:

Kamila Nowak 501 093 724

25 listopada (sobota) 20:00 - 02:00
Wstęp 30 zł
Wieczór szantowy - koncert Waldka Mieczkowskiego

Waldek Mieczkowski - gitara, vokal

Jacek Jakubowski- akordeon, vokal

w._mieczkowski_400

Pochodzi z Białegostoku.

Tam zaczynał swoją przygodę ze śpiewaniem i żeglowaniem. Wstąpił do 9 Białostockiej Drużyny Wodnej "Błękitna Dziewiątka" i w ten sposób związał się także z harcerstwem, co doprowadziło go do funkcji komendanta CWM i wieloletniego kapitana flagowego żaglowca ZHP - s/y "Zawisza Czarny".

Jako szantyman Waldek zaczynał 1979 roku, kiedy w swoim rodzinnym mieście założył zespół bez nazwy, z którym zdobył Grand Prix białostockiego festiwalu Kopyść. W następnych latach wraz zespołem Wielka Prowizora wykonywał przede wszystkim repertuar z kręgu piosenki studenckiej i turystycznej. Szlify jako szantyman zdobywał w legendarnym już zespole Packet, a następnie równie sławnym Smugglers, którego był współzałożycielem.

Równolegle Waldek czynnie uprawiał żeglarstwo morskie. Jego poważna przygoda z morzem rozpoczęła się w 1984 roku od udziału w Operacji Żagiel na pokładzie "Zawiszy Czarnego". Wówczas uczestniczył w słynnej akcji ratowniczej w pobliżu bermudów, podczas której podjęto rozbitków z tonącego żaglowca "Marquez" uderzonego białym szkwałem.

W początkach lat 90. Waldek pływał jako zawodowy marynarz na żaglowcu PAN "Oceania", który odbywał rejsy do stacji badawczej na Spitzbergenie. Od 1994 roku został kapitanem "Zawiszy Czarnego", flagowego żaglowca ZHP i w tym samym roku poprowadził transatlantycki rejs "Zawiszą" do Ameryki Północnej, podczas którego Zawisza przeszedł także Wielkie Jeziora Amerykańskie. Natomiast w roku 1999, podczas wyprawy harcerskim żaglowcem do Ameryki Południowej (w jednym z etapów uczestniczył zespół Klang), dwukrotnie opłynął Przylądek Horn. Co ciekawe w rejsach wokół Hornu "Zawiszą" brali udział również inni polscy szantymeni: Jan Wydra z EKT-Gdynia, Wojtek "Garbaty" Plewnia z grupy Tonam & Synowie oraz Mirek "Kowal" Kowalewski z zespołu Zejman i Garkumpel.

Bezpośrednio z żeglarstwem łączy się kolejny zespół, w którym śpiewał i grał Waldek Mieczkowski - Broken Fingers Band. Późną jesienią 1993 roku, podczas bałtyckiego rejsu "Zawiszą", Waldek połamał sobie palce w obu rękach, a kilka tygodni później miał wziąć udział w festiwalu Szanty we Wrocławiu - jednak o grze na gitarze nie mogło być mowy. Z pomocą przyszli przyjaciele z zespołu Słodki Całus od Buby (Mariusz Kamper, Aleksander Repczyński, Jarosław Medyński, Adam Skrzyński), którzy akompaniowali Waldkowi podczas występu. Rysiek Muzaj ochrzcił ten skład jako Broken Fingers Band i tak już zostało.

W roku 2008 Waldek Mieczkowski zaprezentował swoją pierwszą solową płytę, zatytułowaną "Ulubione", gdzie znalazły się jego ulubione ballady, nie tylko te żeglarskie.

1 grudnia (piątek) 20:00 - 23:00
Wstęp wolny
JAZZ w Pałcach Dworach i ... Zabór

zaproszenie_zabr-1_400zaproszenie_zabr-2_400zaproszenie_zabr-1_400

10 grudnia (niedziela) 18:00 - 20:00
Wstęp wolny