MARZEC 2018
VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa- The Missing Part

VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa

The Misssing Part

Natalia Kwiatkowska-wokal

Robert Kapkowski - gitara akustyczna

the_missing_part1_400

3 marca (sobota) 20:00 - 23:00
Wstęp 25 zł
Święci pierwszego kontaktu. Spotkanie z Szymonem Hołownią

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze zaprasza na otwarte spotkanie z Szymonem Hołownią. Autor w najnowszej książce "Święci pierwszego kontaktu" udowadnia, że przyjaźń ze świętymi jest najlepszą towarzyską inwestycją. Spotkanie będzie połączone z promocją tej książki. Moderatorem spotkania będzie Konrad Stanglewicz.

szymon_400

7 marca (środa) 17:00 - 18:00
Wstęp wolny
VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa - HAŃBA

VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo- Bluesowa

Zespół HAŃBA

Andrzej Zamenhof - banjo, śpiew

Tadeusz Król - akordeon, klarnet

Adam Sobolewski - bęben, grzebień, śpiew

Ignacy Woland - tuba, śpiew

3_haba_na_stron_400

9 marca (piątek) 21:00 - 23:00
Wstęp 30 zł, w dniu koncertu 40 zł
VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa- Yes4Jazz

VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa Yes4Jazz gościnnie Maciej Sikała

Maciej Sikała - tenor, sopran sax

Robert Chyła - tenor sax

Wojciech Pruszyński - piano

Piotr Stepek - kontrabas

Arek Skolik - drums

maciej-sikaa_foto_400

Zapraszamy Państwa na bardzo specjalny koncert zespołu Y4J. Specjalny koncert z dwóch powodów. Pierwszy to ten, że zespół jest w trakcie prac nad wydaniem płyty z kompozycjami Wojciecha Pruszyńskiego i Roberta Chyły , nagranymi na przełomie sierpnia i września 2017. Album będzie nosić tytuł "HARD WORK", a ponieważ to nasze pierwsze dziecko, bardzo Nam zależy by dołożyć wszelkich starań... pracujemy więc teraz bardzo ciężko abyście mogli mieć od NAS coś bardzo wyjątkowego. Drugi, to udział w koncercie pana Macieja Sikały, który przyjął zaproszenie od Y4J. Liczymy na Państwa liczne przybycie, a w zamian zapewnimy Wam bardzo dużo jazzu...

Robert Chyła

Maciej Sikała ur. w 1961 r . w Gdańsku. Muzyk jazzowy , saksofonista, kompozytor, wykładowca klasy saksofonu na kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy. Współpracował koncertując lub nagrywając z czołówką polsiej sceny jazzowe m in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Tomaszem Szukalskim, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Wojtasikem, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Karolakiem oraz z muzykami z zagranicy tj: Lester Bowie, David Liebman, Ronnie Burrage, Billy Harper, Wayne Dockerey, John Betsch, Kenny Wheeler, Eddie Henderson, Tim Haggans, David Kikoski. Nagrał ponad 50 płyt w tym sześć autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody "Fryderyki". Od kilku lat prowadzi zajęcia na warsztatach jazzowych w Pułtusku i Nysie. Koncertował w Niemczech, Rosji, Bułgarii, Czechach, Słowacji, Słowenii na Białorusi, Litwie, we Francji, Szwecji, Mołdawii, Rumunii, Kanadzie, Izraelu, Austrii, Ukrainie, Belgii, Indiach, Anglii, we Włoszech. W ankiecie Jazz Forum ,,Jazz Top'' zajmował pierwsze miejsce w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995-2005 , 2010 i 2012-2017.

16 marca (piątek) 20:00 - 23:00
Wstęp 25 zł
Powitanie wiosny w klimatach Latino - Party

latino_400_03

Primavera Latino Party czyli wiosenny potupaj w gorących rytmach tino latino. Bawimy się przy jak zawsze rewelacyjnej muzyce oraz w jak zawsze doborowym towarzystwie. Na parkiecie bachata, merengue,cha cha, rock&roll, kizomba, reggaeton, cubaton, trans techno:)...oraz salsa...słowem, wszystko co najlepsze. W programie liczne animacje i różne Inne wygłupy...prowadzącego:). Drinki...naturalnie:)

17 marca (sobota) 21:00 - 02:00
Wstęp 10 zł
Spotkanie z prof. Moniką Płatek

m.p._400

Klub "Tygodnika Powszechnego" w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie z prof. Moniką Płatek

. Rozmowę z gościem poprzedzi wykład "Seks, zbrodnia i kara"

- czy to prawda, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa?

- jakie znamy płci, jaka jest płeć człowieka i w jaki sposób określamy płeć? - co z twierdzeniem „ kobieta, kiedy mówi, że nie chce, to chce”?

- na czym polega paradoks gender po polsku?

Monika Płatek- polska prawniczka i nauczycielka akademicka, feministka, doktor habilitowana nauk prawnych, profesor nadzwyczajna Uniwersytetu Warszawskiego, wykłada na Wydziale Prawa i Administracji. Jest karnistką, zajmuje się prawami człowieka, prawami kobiet, więziennictwem, kryminologią, psychologią społeczną i socjologią prawa.

21 marca (środa) 18:00 - 20:00
Wstęp wolny
VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa- Good Morning Blues

VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa

Good Morning Blues - premiera nowej płytycd_3tacka_400

Edward Piniuta - instrumenty perkusyjne,

Arkadiusz Goliwąs - bass,

Igor Łojko - śpiew, harmonijka ustna,

Filip Kozłowski - gitara,

Wojciech Pruszyński - instrumenty klawiszowe

24 marca (sobota) 20:00 - 23:00
Wstęp 25 zł