STYCZEŃ 2020
Klub Tygodnika Powszechnego - „Kościół wobec osób LGBT”

tygodnik_8.01_400

„Kościół wobec osób LGBT” to tytuł spotkania w zielonogórskim Klubie „Tygodnika Powszechnego”.

Gośćmi spotkania będą: dominikanin Andrzej Kuśmierski OP i Ignacy Dudkiewicz filozof, publicysta, redaktor naczelny Magazynu „Kontakt”".

Andrzej Kuśmierski OP urodzony w 1966 roku w Wałczu. Do Zakonu wstąpił w 1989 roku. Święcenia przyjął w 1995. Zdobył tytuł lic. teologii Facultad de Teologia de San Esteban. Przeor w wielu klasztorach. Koordynator obchodów jubileuszu 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego. "Kościół nie jest zwolniony z myślenia. Bardzo wiele rzeczy zmieniało się dzięki rozwojowi nauki. Być może za jakiś czas zweryfikuje także swoje nauczanie i będzie mówił o orientacji homoseksualnej inaczej. Nie widzę powodów, by to wykluczać" - mówi dominikanin Andrzej Kuśmierski w wywiadzie udzielonym Ignacemu Dudkiewiczowi z Magazynu Kontakt.

Ignacy Dudkiewicz urodzony w 1991 r. w Warszawie. Filozof, publicysta i dziennikarz. Redaktor naczelny czasopisma katolewicy społecznej „Kontakt”. Członek zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Redaktor naczelny „Publicystyki” w portalu NGO.pl. Były wieloletni wychowawca w grupie Sekcji Rodzin KIK. Publikował między innymi w „Więzi”, „Tygodniku Powszechnym”, „Trzecim Sektorze”, „Gazecie Wyborczej”, „Dużym Formacie”, „Nowym Obywatelu”, „Znaku”, „Teofilu” oraz na portalu Deon.pl. Zajmuje się przede wszystkim sprawami aktywności społecznej, Kościoła, bioetyki oraz bezdomności. Autor wywiadu-rzeki z ks. prof. Andrzejem Szostkiem pt. „Uczestniczyć w losie Drugiego. Rozmowy o etyce, Kościele i świecie”.

8 stycznia (środa) 18:00 - 20:00
Wstęp wolny
Szanty i piosenka żeglarska

szanty_400

Waldek Mieczkowski wokal i gitara

Jacek Jakubowski Wokal i akordeon

Współorganizatorem wieczoru jest Lubuski Okręgowy Związek Żeglarski.

Zapraszamy

10 stycznia (piątek) 20:00 - 23:00
Wstęp wolny
Kolędować Małemu koncert studentów UZ

koedowanie_400

UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI INSTYTUT MUZYKI zaprasza na koncert Kolędować Małemu...

Wykonawcy:Natalia Ciszak, Ewelina Mech, Iga Kałążna, Joanna Siwek, Wojciech Bela, Adrian Styszyński (studenci dr Marzanny Rudnickiej)

Alicja Boś, Wiktoria Kalarus,Katarzyna Kucharz,Justyna Kozłowska, Emilia Krawcewicz, Martyna Musiał, Klaudia Nowak, Aleksandra Paszek, Vu Thi Thanh Huyen (studenci dr hab. Bogumiły Tarasiewicz, prof. UZ i mgr Antoniny Kiepuszewskiej)

Weronika Wasiela, Kornelia Wierucka, Justyna Zalewska, Aleksander Nowak (studenci dr hab. Macieja Straburzyńskiego, prof. UZ)

Julia Najdek, Albert Bezdziczek, Wojciech Bela, Aleksander Nowak, dr Michał Kocot, dr hab. Bartłomiej Stankowiak prof. UZ –fortepian

Katarzyna Kucharz, Aleksander Nowak -prowadzenie koncertu

15 stycznia (środa) 19:30 - 21:00
Wstęp wolny
Fan Klub twórczości Olgi Tokarczuk

grafika_fanklub_400

Wreszcie...nareszcie...już ruszamy z pomysłem.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie Fan klubu twórczości Olgi Tokarczuk zbierając chętnych jak najszerzej.

Z tęsknoty za czułością opowieści, za rozmachem wizji, za przewodnictwem w labiryntach rozumienia czym świat w którym żyjemy jest. Z tęsknoty za rozmowami o pięknie i sztuce , o myślach i emocjach jakich doznajemy czytając Tokarczuk. Z wielkiej ochoty dzielenia przeżyć z innymi. Z tych wszystkich tęsknot ten pomysł.

15 stycznia (środa) 18:00 - 19:30
Wstęp wolny
Taneczna Noc z muzyką i piosenkami "Międzywojnia"

7_xii_grafika_400_01

Zapraszamy Państwa na pełną wrażeń Noc z muzyką i piosenkami okresu dwudziestolecia międzywojennego.

W pierwszej części wysłuchamy koncertu w wykonaniu zespołu Yes4Jazz oraz naszych wokalistów

W drugiej części pobawimy się przy oryginalnej muzyce z epoki

Mile widziane stroje lub elementy stroju z tych czasów.

Zespół Yes4Jazz: Wojtek Pruszyński: fortepian, aranżacje Piotr Stepek: kontrabas Robert Chyła: saksofon Arek Skolik: perkusja Lech Popławski : skrzypce

oraz wokaliści: Ania Kalinowska Lech Popławski Agnieszka Wójcik Ania Przybyła Krzysiu Machalica Natasza Iwaniszyn Sawa Bańka Nadia Krzyśko Magda Masiejczyk Alicja Dawidowicz przygotowanie muzyczne wokalistów: Natasza Smirnowa

18 stycznia (sobota) 20:00 - 00:00
Wstęp 40 zł
Hard Times - koncert

htgaach_to_do_wydarzenia_na_fb_400

Hard Times to czterech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę folku, trochę bluesa, czasem na smutno o miłości, a czasem na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą. Najnowsza płyta "Siedem" to już trzeci album w dotychczasowym dorobku zespołu, tym razem w pełni autorski i śpiewany po polsku.

Hard Times tworzą:

Łukasz Wiśniewski – śpiew, harmonijka ustna, ukulele

Piotr Grząślewicz – gitara, irlandzkie bouzouki

Grzegorz Bąk – gitara basowa

Jan Gałach – skrzypce, cajon

24 stycznia (piątek) 20:00 - 23:00
Wstęp 30 zł
Carnival Gangsta Latino

latino_25.01_400

Ręce do góry!!!

Masz ochotę spędzić ten wieczór w towarzystwie pięknych Pań i niebezpiecznych gangsterów?

Zapraszamy na imprezę latino w klimacie gangsterskim lat 20-tych...30-tych...Na chwilę przeniesiemy się do czasów Ala Capone...charlestona.....i prohibicji.

W programie jak zawsze mnóstwo fantastycznej zabawy w jak zwykle fantastycznym towarzystwie. Animacje, fikołki na parkiecie i przy barze...i taniec do muzy form wszelakich...którą zapodadzą niezmordowani DJ Jaro i DJ Zenn...

Obowiązkowe elemnty przebrania z epoki !!!!

25 stycznia (sobota) 21:00 - 02:00
Wstęp 20 zł
Klub Tygodnika Powszechnego - spotkanie z prof. Antonim Dudkiem

dydek_400

Zapraszamy na kolejne spotkanie w zielonogórskim Klubie „Tygodnika Powszechnego”.

Naszym gościem będzie prof. Antoni Dudek.

Temat spotkania: „Decentralizacja Polski: przeszłość i przyszłość".

Jak zawsze na naszych spotkaniach przewidujemy dyskusję.

Antoni Dudek (ur. 1966 r.) – historyk i politolog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2011-16 członek i przewodniczący Rady Instytutu Pamięci Narodowej. Autor i współautor kilkunastu książek z zakresu historii Polski w XX wieku oraz dziejów polskiej myśli politycznej. Najważniejsze prace w jego dorobku dotyczą dziejów Polski pod rządami komunistycznymi (Państwo i Kościół w Polsce 1945-1970, Kraków 1995; PRL bez makijażu, Kraków 2008), transformacji ustrojowej (Reglamentowana rewolucja. Rozkład dyktatury komunistycznej w Polsce 1988-1990, Kraków 2004) oraz przemian systemu politycznego współczesnej Polski (Historia polityczna Polski 1989-2015, Kraków 2016; Od Mazowieckiego do Suchockiej. Polskie rządy w latach 1989-1993, Kraków 2019).

30 stycznia (czwartek) 18:00 - 20:00
Wstęp wolny