Jazz Crossing Festival Canada & Polska

Jazz Crossing Festival Canada & Polska

Start : 01 październik, piątek 19:00
Koniec : 10 październik, niedziela 21:00

Program festiwalu:
1.10. piątek godz. 19.00
Filharmonia Zielonogórska
Jaques Kuba Seguin Litania Project Symfonicznie /CAN,PL/
Kuba Séguin: trąbka, kompozycje i orkiestracje
Wojciech Pruszyński: fortepian
Alex Le Blanc: kontrabas
Alain Bourgeois: Perkusja

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej
dyrygent: Maciej Koczur

1.10 piątek Piekarnia Cichej Kobiety bilety 40 zł
godz. 21.00 Alex Bonus /USA/
instrumenty klawiszowe i elektronika
godz. 22.00 TRISTAN /NL/
Jaycilee Teterissa – wokal
Coen Molenaar – instrumenty klawiszowe
Guy Nikkels – gitara
Frans Vollink – gitara basowa
Sebastiaan Cornelissen – perkusja
godz. 23.00 Jazzowe Jam Session
Robert Chyła – saksofon
Wojtek Pruszyński- fortepian
Michał Nienadowski – bas

2.10 sobota Zbór w Letnicy bilety 40 /20 zł *
godz. 17.00 Charles Richard-Hamelin /CAN/
Recital fortepianowy laureata XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina

2.10 sobota Piekarnia Cichej Kobiety bilety 40 zł
godz.20.00 TreeOh! /NL,AT,PT,PL/
Wojtek Justyna– gitara
Daniel Lottersberger– gitara basowa
Teun van Zoggel– perkusja
Diogo Carvalho– perkusjonalia, balafon, wibrafon i syntezator
godz. 22.00 Jaques Kuba Seguin Quartet /CAN,PL/
Kuba Séguin: trąbka, kompozycje
Wojciech Pruszyński: fortepian
Alex Le Blanc: kontrabas
Alain Bourgeois: Perkusja

godz. 23.00 Jazzowe Jam Session
Robert Chyła – saksofon
Wojtek Pruszyński- fortepian
Michał Nienadowski – bas

3.10. niedziela Piekarnia Cichej Kobiety bilety 40 zł
godz.17.00 Andy Sheppard & Przemysław Strączek Trio /GB,PL/

Andy Sheppard – saksofon
Przemysław Strączek – gitara
Wojciech Pulcyn – bas
Patryk Dobosz – perkusja

3.10. niedziela Zbąszynecki Ośrodek Kultury wstęp wolny
godz. 17.00 TRSTAN /NL/
Jaycilee Teterissa – wokal
Coen Molenaar – instrumenty klawiszowe
Guy Nikkels – gitara
Frans Vollink – gitara basowa
Sebastiaan Cornelissen – perkusja

3.10. niedziela Gminne Centrum Kultury w Kargowej
godz. TreeOh! /NL,AT,PT,PL/
Wojtek Justyna– gitara
Daniel Lottersberger– gitara basowa
Teun van Zoggel– perkusja
Diogo Carvalho– perkusjonalia, balafon, wibrafon i syntezator

6.10. środa Muzeum Ziemi Lubuskiej bilety 25/15 zł
godz. 19.00 Thalloris Quartet feat. Jaques Kuba Seguin /PL,CAN/
Kamila Susłowicz- I skrzypce
Beata Gołemberska-II skrzypce
Ewa Schuhmacher –altówka
Anna Kulak –wiolonczela
Kuba Seguin- trąbka

7.10 czwartek Piekarnia Cichej Kobiety bilety 40 zł
godz. 20.00 AMK Trio /RU,PL/
Alex Prushinin – fortepian
Jakub Kotowski – skrzypce
Mihalina Putek – skrzypce

godz. 21.30 – Yes4Jazz premiera płyty „TRZASKOWSKI REWORK” /PL/
Robert Chyła- saksofony, klarnet
Seweryn Graniasty – saksofony
Wojtek Pruszyński – fortepian
Bartłomiej Pietsch – gitara basowa
Waldemar Franczyk – perkusja

godz. 23.00 Jazzowe Jam Session
Robert Chyła – saksofon
Wojtek Pruszyński- fortepian
Michał Nienadowski – bas

7.10 czwartek Wolsztyński Dom Kultury bilety 30 zł

godz. 19.00 Way Out West Trio /ND/

Atle Nymo – saksofon tenorowy,
Hermund Nygård – perkusja
Magne Thormodsæter – bas

8.10 piątek Piekarnia Cichej Kobiety bilety 40 zł
godz.20.00 Way Out West Trio /ND/

Atle Nymo – saksofon tenorowy
Hermund Nygård -perkusja
Magne Thormodsæter- bass

godz.21.30 Oleś Brothers & Piotr Orzechowski WATERFALL /PL/
Piotr Orzechowski – fortepian
Marcin Oleś – kontrabas
Bartłomiej Oleś – perkusja

godz. 23.00 Jazzowe Jam Session
Robert Chyła – saksofon
Wojtek Pruszyński- fortepian
Michał Nienadowski – bas

9.10 sobota Piekarnia Cichej Kobiety bilety 90 zł
godz. 20.00 Zawadzki Knudsen Skolik Trio /DK,PL/
Niels Wilhelm Knudsen- bas
Sebastian Zawadzki – fortepian
Kacper Skolik- perkusja

godz.21.30 Jan Ptaszyn Wróblewski sextet /PL/
Jan Ptaszyn Wróblewski – saksofon tenorowy
Henryk Miśkiewicz – saksofon altowy
Robert Majewski – trąbka
Wojciech Niedziela – fortepian
Andrzej Święs –bas
Marcin Jahr – perkusja

godz. 23.00 Jazzowe Jam Session
Robert Chyła – saksofon
Wojtek Pruszyński- fortepian
Michał Nienadowski – bas

9.10 sobota Zbór w Letnicy bilety 30/15 zł*
godz.17.00 Big Band Nowosolski feat. Jaques Kuba Seguin /PL,CAN/
9.10 sobota Kostrzyńskie Centrum Kultury bilety 20/ 10 zł

godz. 19.00 Way Out West Trio /ND/

Atle Nymo – saksofon tenorowy
Hermund Nygård -perkusja
Magne Thormodsæter- bass

10.10 niedziela Wolsztyński Dom Kultury bilety 30 zł
godz. 19.00 Zawadzki Knudsen Skolik Trio /DK,PL/
Niels Wilhelm Knudsen- bas
Sebastian Zawadzki – fortepian
Kacper Skolik- perkusja

Rezerwacje Piekarnia Cichej Kobiety: tel. 501093724
* tańsze bilety dla mieszkańców gminy Świdnica , karnet na wszystkie koncerty w PCK – 250 zł, studenci – 10 zł