Debiutancki album i pierwsza trasa koncertowa po Polsce 9-cio osobowego zespółu Circuit z Londynu

5_400

Londyńska grupa, której styl mieści się gdzieś między eksperymentalnym rockiem, współczesnym jazzem, a awangardowym popem, skupiająca dziewięciu muzyków z Wlk.Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Polski, Włoch, Irlandii, Belgii i Grecji rusza w październiku w swoja pierwszą trasę koncertową po Polsce, promującą wydanie ich debiutanckiego albumu pt."Codes". Płyta, której polska premiera będzie miała miejsce 17.października w toruńskiej Od Nowie, została nagrana z gościnnym udziałem wybitnego brytyjskiego multi-instrumentalisty Stuarta Hall’a (współpracował m.in. z takimi artystami, jak Hermeto Pascoal, Loose Tubes czy Django Bates) głównie dzięki nagrodzie Excellence Award,którą zespół otrzymał od największej fundacji pomagającej muzykom w Wlk.Brytanii - Musicians Benevolent Fund.

Skład zespołu:

Matt Ellis (UK) - trąbka, śpiew

Seb Silas (UK) - saksofon, śpiew

Cristina Di Bernardo (Włochy) - harfa

Sarah Joyce (Irlandia) - wiolonczela

Felix De Bousies (Belgia) - elektronika, wizualizacje

Jerzy Bielski (PL) - gitara, śpiew

Theo Ziarkas (Grecja) - kontrabas

Zach McCullough (USA) - perkusja

Maria Chiara Agiro (Włochy) - fortepian

Circuit założony w 2009 roku przez absolwenta Wydziału Jazzu londyńskiego Middlesex University, od siedmu lat mieszkającego w Wlk.Brytanii Jerzego Bielskiego, regularnie koncertuje w Londynie i okolicach. Z takimi instrumentami jak wiolonczela, harfa i live electronics, poza mniej niezwykłą sekcją dętą i rytmiczną, grupa brzmi jak żadna inna przed nimi, nawet jeśli niektórzy porównują ją do takich artystów, jak Frank Zappa, Pink Floyd, Loose Tubes czy kompozytora muzyki klasycznej Gyorga Ligetiego – rzeczywiście można znaleźć fragmenty, w których te dość daleko odbiegające od siebie wpływy są słyszalne, ale mimo to chyba bezpieczniej jest stwierdzić, że styl Circuit jest po prostu eklektyczny i może być jedynie opisany jako mieszanka wielu gatunków z naciskiem na rock oraz z nowatorskim podejściem do formy, w której ściśle ustalone rytmy i szybkie tempa stanowią wyraźny kontrast dla otwartych partii solowych granych poza rytmem.

Jerzy Bielski – lider projektu, użyczając swoich zdolności kompozytorskich i wykonawczych (gra na gitarze i śpiew) przyczynił się do stworzenia muzyki o wyjątkowym brzmieniu i niczym nie skrępowanym duchu. Wysoka dawka energii wyrażająca się m.in. w chóralnie śpiewanych, łatwo wpadających w ucho refrenach - łączy się w naturalny sposób z kontemplacyjnymi w nastroju przestrzeniami dźwiękowymi doprawionymi przemyślanymi – jedna z piosenek opiera się na polskoangielskich grach językowych ("Thank You From The Mountain") – i czasem zaszyfrowanymi tekstami („The Codes”).

27 października (sobota) 20:00 - 00:00
Wstęp 15 zł