Lato Muz Wszelakich - Bluesowe Noce- Sama River Blues

sama_river_blues_blue_note_400

Robert Rosada - wokal, harmonijka, gitara akust.

Robert Zalesny - gitara

Marcin Borowski - gitara

Paweł Wawrzyniak - bas

Paweł Nowak - bębny

Grupa Sama River Blues powstała w oparciu o dążenie Robert Rosady (Borysa) do krzewienia i popularyzacji muzyki bluesowej inspirowanej takimi wykonawcami jak: Krzak; Breakout; Dżem; Bob Dylan; B.B. King; Johny Mastro &Manams; The Red Devils.

Przez długi czas były to utwory ogrywane akustycznie podczas biesiad i zlotów motocyklowych akustycznie w duecie z Piotrem Bielawskim. W maju 2014r do grupy dołączył perkusista Paweł Nowak. Pojawienie się bębnów, podyktowało rozbudowę sekcji rytmicznej o gitarę basową, oraz sekcję gitar elektrycznych, ukierunkowując kapelę w zacięcie rockowo- bluesowe.

W poszerzaniu horyzontów muzycznych duży udział ma również basista. Paweł Wawrzyniak (Wawrzyn) jeden z założycieli kapeli Mushrooms. Wcielenie Pawła zainicjował Borys poznając Wawrzyna na jednym z licznych jeam-session organizowanych przez znanych muzyków polskiej sceny bluesowej. Doświadczenie muzyczne Pawła poparte dwoma autorskimi płytami „Elektrzyn” „Guitarzyn’’ nakłoniło grupę do tworzenia własnych autorskich kompozycji bluesowych.

Kolejnym muzykiem wcielonym w szeregi kapeli został Marcin Borowski- gitarzysta solowy, wprowadzając zupełnie nową interpretację partii gitarowych. biogram 3Pojawienie się Marcina wniosło świeże spojrzenie na nowe horyzonty grania o ciężkim brzmieniu elektrycznym gitar i zrzuconej do brzmienia elektrycznego harmonijki, tworząc nowe aranżację w znanych przebojów ZZTop i Bona Massa.

Nowe wcielenie lidera grupy Borysa wymusiło oprócz śpiewu i gitary akustycznej rozwinięcie partii harmonijkowych wprowadzając wyjątkowy klimat Chicagowskiego oraz Texas bluesa Po odejściu z zespołu gitarzysty Piotra Bielawsiego w 2016r. Miano gitary prowadzącej przejął Robert Zaleśny. Jako muzyk kompozytor gitarzysta przygodę swoją z muzyką rozpoczął 1989r. Dwa lata później pod szyldem Robin Blues nagrał w Studio Giełda swoją pierwszą płytę. Kolejne wcielenia z kolejnymi krążkami to zespoły Nikodem oraz Shisha Lovers. Ostatnie kompozycje Robina ukazały się na płycie Joanny Pilarskiej i Krztsztofa Gąszewskiego JoPil Live In Poznań

2017-sama-river-blues_400

14 lipca (piątek) 20:00 - 23:00
Bilet normalny 20 zł
Bilet ulgowy 10 zł