Quest Europe Cykl filmowy X Muza w mini - Człowiek w bliskim planie

quest_01

POKAZY W RAMACH 13. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KINA AUTORSKIEGO QUEST EUROPE 2017

POD HONOROWYM PATRONATEM JERZEGO HOFFMANA

"CZŁOWIEK W BLISKIM PLANIE"

PAN RUDNICKI I SAMOCHODY Reżyseria: Andrzej Mańkowski

OTWARCIE Reżyseria: Piotr Adamski

CHRYZANTEMY Reżyseria: Magdalena Zambrzycka

LILA Reżyseria: Dominika Łapka

PAN RUDNICKI I SAMOCHODY Reżyseria: Andrzej Mańkowski

Opowieść o tym, że na ogół nie mamy świadomości siły drzemiącego w nas potencjału. Główny bohater filmu, Janusz Rudnicki, to niepozorny korektor w lokalnej gazecie, szczęśliwie żonaty domator spodziewający się narodzin potomka. Właśnie w związku z owymi narodzinami Rudnicki postanawia sprzedać stare auto i wyruszyć do Niemiec w celu nabycia nowego samochodu. Wyprawa ta sprawi, że odkryje w sobie potencjał do czynienia rzeczy znacznie wykraczających poza dotychczasowe wyobrażenie na swój temat.

Rok produkcji: 2016 Czas: 30’

OTWARCIE Reżyseria: Piotr Adamski

Laureat Srebrnego Lajkonika dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego w konkursie polskim podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Właścicielka galerii otwiera niezwykłą wystawę. Terminalnie chory artysta chce umrzeć na oczach swoich widzów. Przywieziony ze szpitala w stanie przedśmiertnej agonii, zostaje wyeksponowany w galerii niczym obiekt. Na otwarcie przybywają goście. Artystę w „Otwarciu” gra Zbigniew Libera, jeden z najważniejszych polskich twórców, prekursor sztuki krytycznej. Jego wstrząsające prace wideo z lat 80.

Rok produkcji: 2016 Czas: 30’

CHRYZANTEMY Reżyseria: Magdalena Zambrzycka

Historia czterech miesięcy z życia Kingi, absolwentki polonistyki, która po ukończeniu studiów wraca do domu i chce zacząć pracę. Okazuje się, że ani zdobycie pracy, ani życie pod jednym dachem z rodzicami nie są proste. Do tego dochodzi sprawa rodzinnego długu, który początkowo śmieszny w oczach Kingi, staje się dla wszystkich dużym problemem.

Rok prudukcji: 2015 Czas: 30’

LILA Reżyseria: Dominika Łapka

Zanurzona w kilkuletniej fantazji historia o zazdrości, odrzuceniu, poczuciu krzywdy i... o czymś jeszcze. Upalne lato. Nieoczekiwanie w domu kilkuletniego Joszka zamieszkuje jego kuzynka Lila. Chłopiec zyskuje kompana do zabaw. Z pozoru niewinne gry jednak szybko przeradzają się w rywalizację także o to, które z dzieci będzie spało z mamą. Do czego może być zdolny maluch, który tęskni za wtuleniem się w czułe ramiona?

Rok produkcji: 2015 Czas: 24’

19 sierpnia (sobota) 19:00 - 22:00
Wstęp wolny