Wernisaż Karoliny Antosz

34-1_400

Karolina Antosz 

Urodzona w 1983 r. w Zielonej Górze. W roku 2004 ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze - Cieplicach im. St. Wyspiańskiego. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Dobrzanieckiego uzyskała w 2010 r. w Instytucie Sztuk Pięknych w Zielonej Gorze. Głównie zajmuje się malarstwem olejnym, kolażem i kaligrafią.

Karolina o sobie ...

Nie wyobrażam sobie mojego życia bez obcowania ze światem, który rodzi się pod moim pędzlem, na dziewiczej bieli płótna, zaskakując mnie za każdym razem. Aromat oleju lnianego i terpentyny działają na moje zmysły. Buduję przestrzenie pełne barw i światła. Świat ukazujący cały wachlarz moich emocji od głębokiego pełnego szarości smutku do ,,różowej” radości. Całe życie dorastałam w przekonaniu, że będę tworzyć. Patrzę więc na świat oczami artysty a przedmioty zamieniam w obrazy. Próbuję budować abstrakcyjne kompozycje, poszukując odpowiedniej formy,barwnych zestawień tworząc nowe rzeczywistości wprowadzając odbiorcę w sugestywna przestrzeń ulicy. Można powiedzieć że tworzenie jest istotą mojego życia. Moje obrazy są jak moje dzieci.

Nie ustaję w poszukiwaniu nowych rozwiązań malarskich i środków wyrazu artystycznego. Inspiracji szukam w przestrzeni miejskiej, wyszukując miejsc zapomnianych, szarych i anonimowych. Moim nowym odkryciem są takie zjawiska w sztuce jak Street Art i Graffiti. Próbuję budować abstrakcyjne kompozycje, poszukując odpowiedniej formy, barwnych zestawień, tworząc nowe rzeczywistości, wprowadzając odbiorcę w sugestywną przestrzeń ulicy.

15 listopada (środa) 19:00 - 21:00
Wstęp wolny