Paulina Gołębiowska oraz Yes4Jazz

Specjalnie dla państwa Paulina przygotowała ciepły, pogodny wręcz słoneczny repertuar. Zabrzmią światowe przeboje, rytmy samby i bossa nowy będą przyjemnie kołysać, a melodie rozgrzewać. Będzie brazylijsko, ale będzie również kubańsko. Zaprezentujemy utwory Buena Vista Social Club! Nie zabraknie także polskiego pierwiastka na tym koncercie! Wspomagać Paulinę będzie Yes4Jazz.

Paulina Gołebiowska - wokal

Robert Chyła - saksofon

Wojtek Pruszyński - piano

Piotr Stepek - kontrabas

Arek Skolik- perkusja

paulina_400robert_400_01piotr_400y4j_400

PAULINA GOŁĘBIOWSKA

wokalistka, pianistka, autorka tekstów, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność wokalistyka jazzowa w klasie dr Anny Stępniewskiej Gadt. Z wyróżnieniem zakończyła edukację na kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie wokalistyki jazzowej dr Ingi Lewandowskiej. Ukończyła również studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu klasycznego. Obecnie jest wykładowcą wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów wokalnych, gdzie swoje umiejętności szkoliła pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Lory Szafran, Grażyny Łobaszewskiej, Janusza Szroma, Marka Bałaty, Karen Edwards. Z powodzeniem współpracuje z artystami wrocławskiego środowiska muzycznego, a także Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka. Występowała z Urszulą Dudziak, Jarosławem Śmietaną, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzysztofem Kiljańskim, Andrzejem Dąbrowskim, Wojciechem Myrczkiem. Brała udział w znaczących festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą, m.in.: podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „JazzTage” w Gorlitz, „Green Town of Jazz” w Zielonej Górze, „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, „Róże Jazz Festiwal”. Ma za sobą także udział w muzycznym show Programu Drugiego Telewizji Polskiej pod tytułem „Bitwa na głosy” w drużynie Urszuli Dudziak. Obecnie zapraszana jako juror na różnego rodzaju konkursach i festiwalach dziecięcych i młodzieżowych, m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Piosenkarzy „Budzik”, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Fuma”, czy Lubuskim Festiwalu Piosenki PRO ARTE.

ROBERT CHYŁA

absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, wydziału instrumentalnego w klasie saksofon-jazz. Jest związany jest przede wszystkim ze środowiskiem lubuskich muzyków. Na stałe gra w kwintecie Yes 4 Jazz który, do września 2013 znany był jako kwartet HARD WORK ANSEMBLE. Współpracował z Big-Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego, Bartoszem Pernalem - w jego kwintecie, zespół ten w 2011 roku wywalczył II nagrodę na konkursie standardów jazzowych w Tarnowie. Współdzielił scenę muzyczną grając z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Piotrem Baronem, Zbigniewem Czwojdą, Zbigniewem Lewandowskim, Maciejem Sikałą, Piotrem Wojtasikiem, Grzegorzem Nagórskim, Urszulą Dudziak, Ewą Urygą, Ewą Bem, Krystyną Prońko, Krzysztofem Kiliańskim, Wojciechem Karolakiem.

PIOTR STEPEK

kontrabasista, jest także flecistą i pedagogiem muzycznym. Przez długi okres członek Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym zdobył szereg czołowych jazzowych nagród muzycznych w Polsce i w którym to występował m.in z Maciejem Sikałą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Urszulą Dudziak, Piotrem Baronem, Piotrem Wojtasikiem, Grzegorzem Nagórskim.. Współzałożyciel zespołu Mate, z którym m.in skomponował i nagrał muzykę do spektaklu "Wizyta Starszej Pani" (reż. R. Czechowski) w Teatrze Lubuskim; z zespołem tym ciągle też koncertuje. W swoim życiu grał w projektach różnego typu - od A do Z, ciągle otwarty na nowe doznania muzyczne. W ostatnim czasie jego głównym pozamuzycznym zajęciem jest budowa wymarzonego domu, a także dłubanie w 40-letnim volkswagenie.

WOJCIECH PRUSZYŃSKI

pianista, kompozytor. W latach 1993 - 1999 uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. George'a Philippa Telemanna w Żarach, w klasie fortepianu Janiny Kubis. Lata 1999 - 2005 - Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze w klasie fortepianu Karola Schmidta. W latach 2006 - 2009 muzyk podjął studia licencjackie na Uniwersytecie Zielonogórskim, kierunek Jazz i Muzyka Estradowa w klasie fortepianu Jakuba Stankiewicza. W latach 2009 -2011 kontynuował studia rozpoczynając studia magisterskie uzupełniające na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie fortepianu Piotra Kałużnego. Od 2011 oprócz działalności koncertowej prowadzi również pracę dydaktyczną.

AREK SKOLIK

tego muzyka nie trzeba nikomu przedstawiać. Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy i należy do czołówki artystów grających na tym instrumencie. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów. Od wielu lat nagrywał i koncertował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak i wielu, wielu innych. Jesienią 2016 na Festiwalu „Rawa Blues” w Katowicach grał z Keb’Mo.

27 stycznia (sobota) 20:00 - 23:00
Wstęp 25 zł