Media i Polityka. Spotkanie z Dominiką Wielowieyską

z19305454vdominika-wielowieyska_400

Klub Tygodnika Powszechnego w Zielonej Górze zaprasza na kolejne otwarte spotkanie. Tym razem gościem będzie Dominika Wielowieyska.

Będzie okazja dowiedzieć się;

Jakie związki łączą media z polityką i politykę z mediami? Czy są autorytety medialne i jak je rozpoznać?

Jakie techniki stosują media aby ich informacje były wiarygodne w ocenie odbiorców? Jak można manipulować informacjami? Jak media wpływają na politykę i jak świat polityki kreuje media? Co to jest rzetelność dziennikarska?

Dominika Wielowieyska jest absolwentką warszawskiego LO im. Józefa Wybickiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (wydział Wiedzy o Teatrze). Uzyskała też tytuł MBA w Międzynarodowej Szkole Zarządzania. Stypendystka amerykańskiej fundacji The National Forum Foundation (dziś The Freedom House). Wykładała w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie (zagadnienia związane z dziennikarstwem i PR).

Była współzałożycielką i prezeską fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy, stworzonej przez dziennikarzy wielu mediów, a wspomagającej instytucje i ośrodki zajmujące się dziećmi. Obecnie zasiada w radzie fundacji.

W "Gazecie Wyborczej" pracuje od 1991 roku. Jest współautorka książki "Dekady 1985-1994", z serii poświęconej historii Polski po II wojnie światowej Dominika Wielowieyska od ponad 20 lat związana jest z Gazetą Wyborczą. W 2014 roku Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

15 lutego (czwartek) 18:00 - 20:00
Wstęp wolny