VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa- Yes4Jazz

VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa Yes4Jazz gościnnie Maciej Sikała

Maciej Sikała - tenor, sopran sax

Robert Chyła - tenor sax

Wojciech Pruszyński - piano

Piotr Stepek - kontrabas

Arek Skolik - drums

maciej-sikaa_foto_400

Zapraszamy Państwa na bardzo specjalny koncert zespołu Y4J. Specjalny koncert z dwóch powodów. Pierwszy to ten, że zespół jest w trakcie prac nad wydaniem płyty z kompozycjami Wojciecha Pruszyńskiego i Roberta Chyły , nagranymi na przełomie sierpnia i września 2017. Album będzie nosić tytuł "HARD WORK", a ponieważ to nasze pierwsze dziecko, bardzo Nam zależy by dołożyć wszelkich starań... pracujemy więc teraz bardzo ciężko abyście mogli mieć od NAS coś bardzo wyjątkowego. Drugi, to udział w koncercie pana Macieja Sikały, który przyjął zaproszenie od Y4J. Liczymy na Państwa liczne przybycie, a w zamian zapewnimy Wam bardzo dużo jazzu...

Robert Chyła

Maciej Sikała ur. w 1961 r . w Gdańsku. Muzyk jazzowy , saksofonista, kompozytor, wykładowca klasy saksofonu na kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy. Współpracował koncertując lub nagrywając z czołówką polsiej sceny jazzowe m in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Tomaszem Szukalskim, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Wojtasikem, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Karolakiem oraz z muzykami z zagranicy tj: Lester Bowie, David Liebman, Ronnie Burrage, Billy Harper, Wayne Dockerey, John Betsch, Kenny Wheeler, Eddie Henderson, Tim Haggans, David Kikoski. Nagrał ponad 50 płyt w tym sześć autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody "Fryderyki". Od kilku lat prowadzi zajęcia na warsztatach jazzowych w Pułtusku i Nysie. Koncertował w Niemczech, Rosji, Bułgarii, Czechach, Słowacji, Słowenii na Białorusi, Litwie, we Francji, Szwecji, Mołdawii, Rumunii, Kanadzie, Izraelu, Austrii, Ukrainie, Belgii, Indiach, Anglii, we Włoszech. W ankiecie Jazz Forum ,,Jazz Top'' zajmował pierwsze miejsce w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995-2005 , 2010 i 2012-2017.

yes4jazz_400_03

Zespół wszystkim znany więc tym razem zapraszamy słowami Pana Mariusza Kwiatkowskiego, który kilka lat temu zrymował piękne zaproszenie na ich koncert:

SAY YES4JAZZ

Wspieraj lubuskie talenty muzyczne,

I zaspokajaj potrzeby artystyczne:

Improwizacje fantastyczne

Melodie wielotematyczne,

Autorskie oraz te klasyczne,

Twarze artystów średnio śliczne,

Inne zalety za to liczne,

Liczniejsze niż te zagraniczne,

Nastroje raczej romantyczne,

Piwo wysokokaloryczne,

Ceny biletów symboliczne!

16 marca (piątek) 20:00 - 23:00
Wstęp 25 zł