VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa- Trelecaster

VII ZIELONOGÓRSKA WIOSNA JAZZOWO-BLUESOWA

TRELECASTER

Natalia Szczypuła -wokal

Jarek Treliński - gitary, wokal

Piotr Treliński - gitary

Żenia Betliński -bas

Wojtek Buliński - perkusja

Tomas Celis Sanchez -instrumenty perkusyjne

snapshot_400_02

Założycielami zespołu są Jarek Treliński i Piotrek Treliński.

Jarek to gitarzysta od lat grający w zespole Raz Dwa Trzy, a w przeszłości w duecie Kulczyński-Treliński i w zespole Feeling Station. Utwór "Trudno nie wierzyć w nic", do którego napisał muzykę, został uhonorowany Fryderykiem za najlepszą piosenkę roku 2004.

Piotrek to gitarzysta młodego pokolenia, aktywnie działający na wrocławskiej scenie muzycznej, swobodnie poruszający się w różnych stylistykach i gatunkach muzycznych.

TRELECASTER, zespół grający współczesną, autorską muzykę instrumentalną, która łączy w sobie elementy wielu gatunków. Wyróżnia się zapadającymi w pamięć melodiami, przestrzennym brzmieniem, dynamiczną sekcją rytmiczną i pełnymi inwencji improwizacjami. Koncerty grupy potwierdzają, że ich muzyki słucha się z dużą przyjemnością i stale rosnącym zaskoczeniem. Twórczości zespołu nie da się porównać z niczym, co znane jest obecnie na polskim rynku. To muzyka użytkowa, w dobrym tego słowa znaczeniu, bez „terminu ważności do spożycia". 

Natalia Szczypuła – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Szkoliła się we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii. Skończyła pierwszy stopień Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu w klasie fletu poprzecznego. Jest też absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Od małego zakochana w muzyce soulowej, funkowej i gospel. Laureatka festiwali i konkursów. Zaangażowana w wiele projektów artystycznych. Jest wokalistką zespołu SOULmate i tworzy duet akustyczny z gitarzystą Piotrem Trelińskim.

Tomas Celis Sanchez od 18 lat na stałe mieszka w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej w Meksyku w klasie kontrabasu. Niezwykle ceniony sideman, znany m.in. ze współpracy z Ewą Urygą, Krzysztofem Ścierańskim, Anną Marią Jopek, Justyną Steczkowską, Ewą Bem oraz zespołem Raz Dwa Trzy.

Żenia Betliński - pochodzi z Chmielnickiego (Ukraina). Absolwent Akademii Muzycznej w Odessie. Przez dziewięć lat związany z ukraińskim, folkowym zespołem Kana. Od 2013 na stałe we Wrocławiu Współpracuje z Teatrem Muzycznym "Capitol", zespołami: "Hoverla", "Hello My Sunshine", "The Lions".

Wojtek Buliński - absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, laureat wielu festiwali jazzowych i perkusyjnych w Polsce i za granicą: Międzynarodowe Kursy Perkusyjne (Żagań), Cross Drumming Festival (Warszawa), Jazz Juniors (Kraków), Krokus Jazz Festiwal (Jelenia Góra), International Gexto Jazz Contest, Tarnów Jazz Contest. Współpracował m.in z: Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Muzycznym Capitol, Narodowym Forum Muzyki, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, CS Impart oraz takimi artystami jak: Kasia Kowalska, Katarzyna Groniec, Piotr Wojtasik, Stan Skibby, Mack Goldsbury, Francesco Angiuli, Leszek Cichoński, Mikromusic, L.U.C, Endy Yden, Zawartko/Piasecki i wieloma innymi.

30 maja (środa) 20:00 - 23:00
Wstęp 25 zł