VIII ZWJB Romek Puchowski The Delta Blues Trip

ROMEK PUCHOWSKI śpiew, DOBRO, gitara akustyczna, slide

b l u e s m a n i n n y n i ż w s z y s c y „Gitarzysta roku” w tegorocznym plebiscycie Blues Top.

Prezentuje: The Delta Blues Trip czyli leniwe snucie przez krainę bluesa Muzyka, opowieści & projekcja fotografii z wyprawy do „źródeł bluesa”.romek_puchowski_new_orleans_fot_jakub_bednarek_maly_400

Przed dwoma laty Romek Puchowski koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street, przemierzał też Deltę Mississippi od Memphis po Nowy Orlean. Podczas swojej podróży poprzez krainy mistrzów bluesa, komponował nowy materiał na kolejny solowy album. Szukając „śladów” takich legend jak Charley Patton, Son House czy samego Roberta Johnsona, odwiedził m.in. Crarksdale, Lula, Tunica, Friars Point, Vicksburg czy Hazelhurst, rodzinną miejscowość wspomnianego Roberta Johnsona.

Cała ta „wyprawa” przyniosła Romkowi inspirację, której szukał. Przywiózł również stamtąd setki zdjęć z tych wszystkich magicznych miejsc, które odwiedził. Autorem zdjęć jest Romek oraz Jakub Bednarek, młody, utalentowany fotografik który z nim podróżował. Wybrane zdjęcia można obejrzeć na slide-show towarzyszącym koncertowi. Prawie każda fotografia jest powiązana z jakąś historią czy anegdotą. Jak choćby tą, kiedy w Lula/Mississippi Romek wypytywał grupkę, (raczących się trunkiem ukrytym pod zasłoną papierowych torebek) „lokalsów” o Son House’a i Charliego Pattona. Wybitnych artystów, którzy byli związani z tą miejscowością. Ci nie mieli pojęcia o kim mowa, byli przekonani, że pytanie dotyczy ludzi którzy aktualnie zamieszkują w Lula. Było wesoło … Więcej historii będzie można usłyszeć na koncercie. Puchowski obszernie opowiada o Delcie, przybliżając charakter, znaczenie poszczególnych miejsc w których zrodził się i pulsował przed laty rdzenny blues.

Całe to muzyczne & krajoznawcze zdarzenie ukazuje Deltę Mississippi z perspektywy leniwej, sennej włóczęgi przez kolebkę bluesa. Mamy nadzieję że to, w połączeniu z muzyką (zarówno autorskimi utworami oraz interpretacjami klasycznych bluesowych pieśni) chociaż na chwilę Was tam zabierze.

29 marca (piątek) 20:00 - 23:00
Wstęp 25 zł