Dikanda & Marko Kukobat

dikanda__marko_400

Anna Witczak-Czerniawska - śpiew, akordeon

Katarzyna Bogusz - śpiew

Daniel Kaczmarczyk - bębny

Piotr Rejdak - gitara

Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

Szymon Bobrowski - trąbka

Dominik Bieńczycki - skrzypce

Marko Kukobat- akordeon

Czołowa polska grupa folkowa koncertująca na świecie od ponad 20 lat tym razem wystąpi wspólnie z serbskim akordeonistą Marko Kukobatem. Koncerty Dikandy to przede wszystkim bardzo widowiskowe show, głównie za sprawą umiejętnego żonglowania nastrojami. Energetyczne utwory mieszają się z nastrojowymi, a publiczność poddaje się tym nastrojom bezwolnie.

Marko Kukobat

Dorastał w Serbii, będącej pod wielkim wpływem Wschodu i Zachodu, co daje wyraz w swojej muzyce. Pierwszy akordeon dostał od swojego ojca w wieku pięciu lat, co obudziło w nim zamiłowanie również do innych instrumentów. Jego muzyka obracała się wokół wielu gatunków, m. in. jazzu, rapu, folku czy muzyki alternatywnej. Swoją muzykę określa jako „prawdziwą”, płynącą prosto z serca.

Dikanda

Powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker" przyznana w 2005 roku za "Usztijo". Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

23 listopada (sobota) 20:00 - 23:00
Wstęp 35 zł