Konkurs Piosenki Literackiej im. Piotra Machalicy

Jury

Katarzyna Żak – polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wokalistka.
W latach 1986 – 1995 była związana z Teatrem Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu, w którym miał miejsce jej debiut teatralny w spektaklu „Sztukmistrz z Lublina” Isaaca Bashevis Singera. Pierwszy angaż filmowy otrzymała w roku 1990 w „Seszelach” Bogusława Lindy, gdzie pojawiła się m.in. u boku Zbigniewa Zamachowskiego, Marka Walczewskiego czy Grażyny Szapołowskiej. Następnie pojawiły się role w spektaklach „Tak tak” (1991) i „Obcy musi fruwać” (1993). Rok ten przyniósł jej również nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru dla młodego aktora.
W 1994 roku, wraz z Wojciechem Młynarskim nagrała płytę „Młynarski Jazz”. Od roku 1995 występowała na deskach warszawskiego Teatru Rampa. Szerszej publiczności stała się znana w 1998 roku za sprawą roli Aliny Krawczyk, w telewizyjnej produkcji „Miodowe Lata”, z którą była związana do roku 2004. W latach 2006 – 2016 jej popularność wzrosła dzięki roli Kazimiery Solejuk w znanym serialu „Ranczo”. Rok 2016 przyniósł kolejny album pt. „Bardzo przyjemnie jest żyć”, gdzie autorami piosenek byli m.in. Magdalena Czapińska, Artur Andrus i Wojciech Młynarski.
W 2019 roku nagrała płytę z piosenkami Agnieszki Osieckiej zatytułowaną „Miłosna Osiecka”. Tego samego roku, w listopadzie, swoim recitalem „Bardzo śmieszne piosenki” zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Teatralnym im. Krystyny Sienkiewicz w Rawiczu.
Jan Wołek – polski malarz, poeta, pisarz, pieśniarz i karykaturzysta. Laureat nagród kilkunastu festiwali, w tym dwukrotny zwycięzca Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie; wielokrotny uczestnik i laureat Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA, twórca ok. 3000 piosenek, autor kilku książek. Jako artysta malarz uczestniczył w plenerach i wystawach zbiorowych. Ma za sobą szereg wystaw indywidualnych w Polsce i na całym świecie. Powszechnie stał się znany jako kompozytor, autor tekstów poetyckich i licznych przebojów wykonywanych przez czołowych artystów estrady. Ma na swoim koncie album CD Złota kolekcja – Zakład dla normalnych, dwa single – „Piosenka dla chłopców od Brugela” / „Pory roku przy mojej ulicy”, „Piosenka do przyjaciół” / „Dla jednego wariata co za mną lata” oraz kasetę Jan Wołek / Wolna Grupa Bukowina.
Hadrian Filip Tabęcki – kompozytor, pianista i aranżer. Założyciej Stowarzyszenia „Muzyka bez granic”. Zadebiutował w 1993 roku na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie spektaklem muzycznym „Śpieszmy się kochać ludzi” do wierszy księdza Jana Twardowskiego. Jest autorem wielu piosenek do wierszy i tekstów m.in. Wojciecha Młynarskiego, Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego, Marcina Sosnowskiego, Jacka Bończyka, Adama Nowaka, Krzysztofa Feusette i Romana Kołakowskiego. Pisze także muzykę do filmów. W wokalno-instrumentalnym dorobku kompozytora znajduje się szereg oratoriów a także opery. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień za twórczość artystyczną. Jako pianista współtworzy zespoły Kameleon, Tango Attack i Tangata Quintet. W latach 1999-2002 oraz w 2004 był kierownikiem muzycznym Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu