5 Jazz Crossing Festival – AGA ZARYAN & MICHAŁ TOKAJ

5 Jazz Crossing Festival – AGA ZARYAN & MICHAŁ TOKAJ

Start : 07 październik, sobota 20:00

AGA ZARYAN & MICHAŁ TOKAJ

JAM SESSON

bilety : 100 zł

rezerwacje Kamila -501093724, Agnieszka 500 183 429

Aga Zaryan – śpiew

Michał Tokaj – fortepian

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Jako pierwsza polska Artystka wydawała płyty pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Nowego Jorku. Tym samym dołączyła do takich nazwisk jak: Norah Jones, Nina Simone, Miles Davis czy Bobby McFerrin.

Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym, uznana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce (kilkunastokrotna zwyciężczyni ankiety Jazz Top – w kategorii wokalistka jazzowa roku magazynu Jazz Forum).

W 2022 roku wydała swój jedenasty album zatytułowany „SARA” który skłonił krytyków do przyznania Adze tytułu najlepszej polskiej wokalistki jazzowej roku – JAZZ TOP 2022. Artystka z albumem „SARA” dostała również nominację do Fryderyków w 2023..

Wraz z Agą wystąpi czołowy jazzowy pianista Michał Tokaj, który jest autorem wielu utworów z repertuaru wokalistki. Ich sukcesem są dwa Fryderyki w kategorii piosenka poetycka i literacka. Zaryan za płytę Umiera Piękno i Księga Olśnień otrzymała statuetki. Zaryan i Tokaj koncertowali razem w wielu krajach na świecie i tworzą od ponad dwudziestu lat zgrany muzyczny tandem.