Bluesowe Noce- Śląska Grupa Bluesowa

Bluesowe Noce- Śląska Grupa Bluesowa

Start : 20 sierpień, piątek 20:00

Muzycy zespołu to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Przez wiele lat muzycy towarzyszyli Jankowi Skrzekowi w koncertach i nagraniach. Po śmierci Jana „Kyksa” Skrzeka zespół podtrzymuje pamięć o tym niezwykłym muzyku. Z zespołem wystąpią gościnie: Agnieszka Łapka, Krzysztof Głuch i Michał Kielak. To muzycy którzy uczestniczyli w nagraniu ostatniej płyty Janka Skrzeka i Śląskiej Grupy Bluesowej pod tytułem „Kolory Bluesa”.
Wystąpią:
– Leszek Winder (gitara). Od lat najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
– Max Ziobro (perkusja). Jest muzycznie wszechstronny jak Dave Grohl. Znany z mocnego uderzenia. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Jan Gałach Band, SGB, Magda Piskorczyk
– Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary). Gitarzysta , multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
– Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową
– Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor). Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
– Michał Kielak – wirtuoz harmonijki. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych.

bilety – 35 zł
rezerwacje: 501093724