Busker Tour 2023 w Zielonej Górze – Klub Festiwalowy

Busker Tour 2023 w Zielonej Górze – Klub Festiwalowy

Start : 23 sierpień, środa 23:00

W dniach 22 -23 sierpnia 2023 w Zielonej Górze odbędzie się Busker Tour — objazdowy uliczny festiwal interdyscyplinarny sztuk performatywnych i Nowego Cyrku. Buskerzy z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny i innych krajów zaprezentują programy artystyczne i rozrywkowe dla publiczności w każdym wieku
Małgorzata Węglarz, dyrektor artystyczny, programując festiwal, stawia na zaprezentowanie bogactwa sztuki ulicznej, która daje miejsce na improwizację i eksperymenty. Tworząc swoje autorskie pokazy, buskerzy mają wolność wyboru i śmiało czerpią z teatru, tańca, akrobatyki, żonglerki i wielu innych dziedzin i dyscyplin.
W programie jest kilkanaście różnych spektakli i koncertów, a każdy z nich zostanie zaprezentowany na zielonogórskim deptaku kilka razy.
Nie zabraknie teatru marionetek, akrobatyki partnerskiej, efektów iluzjonistycznych, pokazów cyrkowych, manipulacji najróżniejszymi przedmiotami, klaunady oraz koncertów. Misją festiwalu Busker Tour jest promocja muzyków, którzy grają autorskie utwory.
Zaproszonych buskerów różnią nie tylko dziedziny sztuki i rekwizyty, z których korzystają, ale także doświadczenie i kraj pochodzenia. Większość zaproszonych artystów wystąpi w Polsce po raz pierwszy.
Klub festiwalowy
Po zamknięciu sceny ulicznej akcja przeniesie się do klubu festiwalowego Piekarnia Cichej Kobiety, gdzie będzie można obejrzeć zarówno popisowe, jak i alternatywne programy zaproszonych artystów lub samemu zawładnąć sceną otwartą dla wszystkich. Busker Tour to festiwal, na którym jest czas na długie rozmowy, wymianę pomysłów i doświadczeń oraz wspólne treningi, więc nie zabraknie też spontanicznych pokazów grupowych.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba Ci się pokaz, zgodnie z tradycją występów ulicznych, wrzuć performerom coś do kapelusza.