Czy Kościół w Polsce wygasa?

Czy Kościół w Polsce wygasa?

Start : 24 wrzesień, niedziela 17:00

Czy Kościół w Polsce wygasa?
to tytuł wrześniowego spotkania w zielonogórskim klubie „TP”.
Spotkanie z dr Tomaszem Terlikowskim będzie połączone z promocją Jego książki „Wygasanie. Zmierzch mojego Kościoła”. W swojej najnowszej książce pisze o tym, jak najtrwalsza w całej historii Polski instytucja popada w niemoc i marazm oraz traci na znaczeniu. Wskazuje przyczyny błyskawicznej sekularyzacji, w tym sojusz tronu i ołtarza, upadek autorytetu, niezdolność do radzenia sobie ze skandalami seksualnymi. Tomasz Terlikowski zastanawia się, co nam zostanie z katolickości, jakie będą jej nowe formy i jak będzie wyglądała postkatolicka Polska.
Moderatorem spotkania będzie Konrad Stanglewicz

Tomasz P. Terlikowski ur. 1974, doktor filozofii. Publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki. W 2021 r. przewodniczył komisji do zbadania sprawy o. Pawła M. w zakonie dominikanów. Był m.in. redaktorem naczelnym portalu Fronda.pl oraz redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Telewizji Republika. Autor wielu książek, m.in.: „Tylko prawda nas wyzwoli”, „Kościół (dla) zagubionych”, „Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę”, „Koniec Kościoła, jaki znacie”, „Czy konserwatyzm ma przyszłość? Koniec Europy, jaką znamy”. „Wygasanie. Zmierzch mojego Kościoła”. Twórca podcastu „Tak myślę”. Mieszka w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się 24 września 2023 r. (niedziela) o godz. 17;00 Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.

WSTĘP WOLNY