Exceptionally Ordinary Jazz Trio – koncert

Exceptionally Ordinary Jazz Trio – koncert

Start : 22 marzec, piątek 20:00

Eryk Nowak – fortepian
Maksymilian Staniszewski – kontrabas
Paweł Nienadowski – perkusja
bilety : 30 zł
rezerwacje: Agnieszka 500 183 429

Trio tworzy grupa zaprzyjaźnionych instrumentalistów związanych z zielonogórskim środowiskiem muzycznym. Exceptionally Ordinary Jazz Trio to zespół wykonujący autorskie kompozycje oraz standardy jazzowe, zarówno we własnych jak i oryginalnych aranżacjach. Artyści połączyli siły w lutym 2022 roku z potrzeby wspólnego muzykowania, tworzenia i z miłości do jazzu. Zespół stawia na szczerość́ swojego przekazu, profesjonalizm i satysfakcję po obu stronach sceny. W repertuarze koncertu znajdują się autorskie kompozycje.

Eryk Nowak – pianista, klawiszowiec, kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku „Jazz i Muzyka Estradowa”. Doświadczenie sceniczne i studyjne oraz szerokie muzyczne zainteresowania owocują współpracą ze znakomitymi muzykami z całego świata. Zamiłowanie do muzyki Country, songwriterskiego Indie Acoustic, Hip Hopu, przestrzennego Jazzu Skandynawskiego i rytmicznego Reggae tworzy mieszankę, w której próbuje się poruszać i odnaleźć w tym swoje własne brzmienie.

Maksymilian Staniszewski – Uczęszczał do PSM I stopnia w Żarach w klasie fortepianu, studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu jazzowego, aktualnie kształci się na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Muzyki. Multiinstrumentalista, na co dzień kontrabasista i basista. Kształcił się pod okiem kontrabasistów takich jak między innymi: Maciej Adamczak, Jakub Olejnik, Zbigniew Wrombel, Chuck Israels, Russell Hall. Były instruktor Żarskiego Domu Kultury, aktualnie nauczyciel gitary basowej w prywatnej szkole muzycznej. Brał udział w festiwalach muzycznych takich jak Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej. Założyciel i współtwórca wielu zespołów, muzyk sesyjny. Koncertował w takich miastach jak m.in.: Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Olsztyn, Berlin, Cottbus, Zielona Góra, Bogatynia, Görlitz.

Paweł Nienadowski – perkusista współpracujący z wieloma zespołami, regularnie koncertujący, nagrywający płyty, nagradzany na wielu muzycznych festiwalach. Muzyka jest jego sposobem na życie. Uważa, że muzyka ma nieograniczone możliwości, a każda muzyczna chwila jest dla niego wyjątkowa i daje inspiracje do działań.