Jazz Crossing Festival – BONG4/ TIM HAGANS QUARTET ETERNAL FORGE

Jazz Crossing Festival – BONG4/ TIM HAGANS QUARTET ETERNAL FORGE

Start : 22 październik, sobota 20:00

Duńska Noc
BONG4 /LT,DK,PL/
Apolinaras Dubauskas – trąbka
Jens Ozmec – gitara
Lukas Loeb – kontrabas
Kacper Skolik – perkusja

TIM HAGANS QUARTET ETERNAL FORGE /USA,DK,SE/

Tim Hagans- trąbka /USA/
Anders Mogensen – perkusja /DK/
Johnny Åman – bass /SE/
Carl Winther – fortepian /DK/

Jam Session…

bilety: 70 zł rezerwacje 501093724

TIM HAGANS QUARTET ETERNAL FORGE
Tim Hagans – wybitny amerykański trębacz, aranżer i kompozytor jazzowy. Trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepsza kompozycja instrumentalna za „Box of Cannoli” z płyty „The Avatar Sessions” (Fuzzy Music, 2010) oraz najlepszy współczesny album jazzowy „Animation/Imagination” (Blue Note, 1999) i „Re-animation” (Blue Note, 2000). Nagrał kilkadziesiąt płyt min. z: Joe Lovano, Gregiem Osby, Bobem Mintzerem, Thadem Jonesem, Stanem Kentonem, Steps Ahead i Marią Schneider. W latach 80. Hagans uczył na University of Cincinnati i Berklee College of Music. Trzon zespołu stanowi świetna duńsko-szwedzka sekcja rytmiczna w składzie: Carl Winther na fortepianie, Johnny Aman na kontrabasie oraz legendarny Anders Mogensen na perkusji. Jest to jedna z najlepszych sekcji rytmicznych w Skandynawii. Wspólnie zagrali już blisko 1000 koncertów na całym świecie i nagrali dziesiątki płyt.

BONG 4
Zespół powstał w Danii z inicjatywy Kacpra , Jensa i Apolinarasa. Muzyka wykonywana przez zespół opiera się na własnych kompozycjach, inspirowanych przede wszystkim współczesnym jazzem, muzyką klasyczną oraz formami improwizowanymi.
Kacper Skolik – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jazzowy perkusista młodego pokolenia, syn legendy polskiej perkusji Arka Skolika. Obecnie student Duńskiej Akademii Muzycznej SDMK w Odense. Brał udział w wielu wydarzeniach artystycznych, także zagranicznych. Był akompaniatorem na corocznym festiwalu sztuk artystycznych „Fama” w 2016 roku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra – Symfonia bez końca”. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”.
Apolinaras Dubauskas – litewski trębacz, kompozytor, wykonawca muzyki improwizowanej. Rozpoczął grę na trąbce w konserwatorium klasycznym w Wilnie Juozo-Tallat Kelpšos, a następnie kontynuował naukę w Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Obecnie student Konserwatorium Muzycznego w Syddansk w Danii. Aktywnie koncertuje w kraju i za granicą.
Lukas Loeb – to duński basista, absolwent Królewskiej Akademii Muzycznej w Aarhus.
Jens Ozmec – jest młodym duńskim gitarzystą i kompozytorem mieszkającym w Kopenhadze. Przez ostatnie kilka lat prowadził własne zespoły jazzowe, free, improwizacji i muzyki klasycznej, a także kwartety smyczkowe, pracował w dziedzinie muzyki filmowej i teatralnej.