Klan Machaliców i Przyjaciele/Spotkanie z Adamem Machalicą i Martą Honzatko/Degustacja win Vae Soli

Klan Machaliców i Przyjaciele/Spotkanie z Adamem Machalicą i Martą Honzatko/Degustacja win Vae Soli

Start : 14 kwiecień, piątek 17:00

Zapraszamy na spotkanie z gośćmi festiwalowymi Adamem Machalicą i Martą Honzatko. 13 kwietnia w Teatrze Lubuskim można zobaczyć spektakl STOPKLATKA, w którym grają.
Rozmowę poprowadzi Magda Piekarska.
Zapraszamy również na degustację win z winnicy Vae Soli
Spotkanie odbędzie się w Piwnicy winiarskiej – Sali Szeptów, siedzibie zielonogórskiej Fundacji Tłocznia.

wstęp wolny.

Adam Machalica – absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończył w 2017 roku.
Na zawodowej scenie debiutował jako Horacy w „Hamlecie” W. Shakespeara w reżyserii André Hübnera-Ochodlo w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie (2014). W tym samym roku wystąpił w spektaklu dyplomowym IV roku „Idiota” wg. F. Dostojewskiego w reżyserii Mai Komorowskiej. Rok później w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie przedstawiał rolę Talliena w „Thermidorze” S. Przybyszewskiej w reżyserii Edwarda Wojtaszka. Na roku dyplomowym wystąpił w „Farsie na trzy sypialnie” w reżyserii Anny Seniuk i „Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie” P. Zelenki w reżyserii Marcina Hycnara.
Brał udział w czytaniach performatywnych w Teatrze Polskim w Poznaniu m.in. „Hidżra” w reżyserii Michała Kmiecika oraz „Normalne serce” w reżyserii Mike’a Urbaniaka (2017).
W 2010 roku wziął udział w 3 edycji telewizyjnego show „Mam Talent”, gdzie zaprezentował szerokiej publiczności swoje umiejętności gry na harmonijce ustnej. Przez kilka lat koncertował z zespołem Piotra Machalicy.

Marta Honzatko -urodzona w Zielonej Górze aktorka i wokalistka. W 2006 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, wcześniej dwa lata studiowała na Wydziale Wokalnym uczelni. Występowała w krakowskich kabaretach: Loch Camelot i Piwnica pod Baranami. Od 2012 roku jest członkinią zespołu Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Była laureatką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. W 2010 roku zajęła II miejsce na krakowskim Grechuta Festival. Rok później otrzymała na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Listapad” w Mińsku nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Czarny czwartek” (reż. Antoni Krauze).
W 2010 roku zadebiutowała w projekcie muzycznym „Honzatko Rozmontowana” stworzonym wspólnie z Aleksandrem Brzezińskim (muzyka) oraz Michałem Zabłockim (teksty). W 2011 roku projekt przekształcił się w zespół muzyczny Honzator, który w 2014 roku wydał debiutancką płytę „Chłopaki na start!”.