LUDZIE W LESIE

LUDZIE W LESIE

Start : 03 październik, wtorek 18:00

Październikowe spotkanie w zielonogórskim klubie „Tygodnika Powszechnego” rozpoczynamy od dyskusja wokół tekstu Anity Piotrowskiej „Ludzie w lesie” z „Tygodnika Powszechnego” 39/2023.
Mamy czas na pójście do kina, zobaczyć film „Zielona granica” Agnieszki Holland i samemu dokonać recenzji filmu, który budził skrajne emocje jeszcze przed premierą.
„….Powstało wszak bardzo dobre kino, przemawiające uniwersalnym językiem – kino spod znaku interwencji humanitarnej, chwytanej na gorąco Historii zbiorowej terapii szokowej. Pod warunkiem, że ktoś będzie miał odwagę się jej poddać. (…) ten film odtwarza też nasz polski stan strachu. Bohaterstwo ma tutaj wysoką cenę i nie wszystkich stać na obywatelskie nieposłuszeństwo czy bezinteresowne gesty. (…). „Zielona granicę” nakręcono po to, by upomnieć się o tych innych, pozostawionych całkowicie bez pomocy.”

Włączamy się do akcji pomocy organizowanej przez Fundację Miejsce na Ziemi i prosimy osoby, które przyjdą na spotkanie o wsparcie.
Prosimy o żywność tylko suchą lub w opakowaniach plastikowych lub kartonach;
– ryż, makaron, cukier, olej słonecznikowy,
– soczewica, ciecierzyca, fasola, koncentrat pomidorowy,
– przyprawy (cynamon, pieprz, sól, papryka, chili, itp.)
– mleko w proszku, słodycze, bakalie.
Prosimy o ubrania męskie w rozmiarach S,M,L
– bluzy, kurtki, spodnie, dresy,
– bielizna, tylko nowa (majtki, skarpety, t-shirty)

Spotkanie odbędzie się 3 października 2023 r. (wtorek) o godz. 18;00 Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.