„Pięknie i akustycznie dla kobiet” Arek Skolik Jazz Night vol.2

„Pięknie i akustycznie dla kobiet” Arek Skolik Jazz Night vol.2

Start : 10 marzec, piątek 20:00

Paweł Palcowski – trąbka
Marcin Pater – wibrafon
Filip Hornik – kontrabas
Arek Skolik – perkusja
Zapraszamy na klimatyczny, jazzowy koncert z okazji Dnia Kobiet.
Czterech przystojnych, utalentowanych, twórczych muzyków zagra klimatyczne kawałki amerykańskich legend jazzu.

wstęp 40 zł, rezerwacje 501093724

Paweł Palcowski –
trębacz, kompozytor, członek (solista) Big Bandu Śląskiego – jedynej w kraju profesjonalnej orkiestry jazzowej, wykładowca klasy trąbki jazzowej Akademii Muzycznej w Krakowie oraz były wykładowca i absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach im. Szymanowskiego w Katowicach. Twórca dwóch solowych albumów (Old Fashioned Mood – 2019) oraz Influences (2022).

Marcin Pater –
wibrafonista, perkusista, kompozytor. Jest absolwentem klasy wibrafonu prowadzonej przez Prof. Bernarda Maseli na wydziale jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie muzyk jest liderem zespołu ,,Marcin Pater Trio” oraz stałym członkiem zespołu ,,Early Birds”.

Filip Hornik,
Absolwent szkoły muzycznej w Opolu, obecnie student na Akademii Muzycznej na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach w klasie Adama Kowalewskiego. Swoją przyszłość wiąże z muzyką jazzową.

Arek Skolik
Perkusista, kompozytor jazzowy i aranżer, uhonorowany tytułem „Najlepszego perkusisty roku” przez miesięcznik Gitara Bas i Bębny, otrzymał także nagrodę prezydenta miasta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Należy do grona muzyków, którzy nie gonią za nowatorstwem, a raczej wpisują się swoją energią i temperamentem w tradycję jazzową. Nieprzeciętnie muzykalny, o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.