5 Jazz Crossing Festival – dzień pierwszy

5 Jazz Crossing Festival – dzień pierwszy

Start : 06 październik, piątek 20:00

PEŁECH & HORNA DUO – WOJCIECH PRUSZYŃSKI

KOMEDA QUARTET (przepraszamy za zmianę w programie jest niezależna od organizatora)

Pierwszy dzień festiwalu to dwa koncerty oraz jam session

bilety : 70 zł

rezerwacje Kamila -501093724, Agnieszka 500 183 429

PEŁECH & HORNA DUO oraz WOJCIECH PRUSZYŃSKI

Krzysztof Pełech – gitara

Robert Horna – gitara

Wojciech Pruszyński – fortepian

KOMEDA QUARTET

Joanna Wojtkiewicz – Wokal

Mateusz Kaszuba – Fortepian

Jan Wierzbicki – Kontrabas

Kacper Skolik (PL) – perkusja

Jam Session

Wojtek Pruszyński – fortepian

Michał Nienadowski – bas

Kacper Skolik – perkusja

PEŁECH & HORNA DUO oraz WOJCIECH PRUSZYŃSKI

Pełech & Horna Duo to duet gitar klasycznych specjalizujący się w wykonywaniu oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, latynosko-hiszpańskich oraz jazzowych, improwizowanych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Pata Metheny’ego, Chicka Corei, Astora Piazzolli… Debiutancka płyta “Sambalanco” została nominowana do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Wiosną 2022 ukazał się drugi album zespołu, nagrany wspólnie z wybitnym pianistą Leszkiem Możdżerem.

Krzysztof Pełech – znakomity wrocławski muzyk, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas”. Jest dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Guitar Masters oraz pomysłodawcą Summer Guitar Festival w Krzyżowej. Artysta wykonuje około 40 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech współpracował z czołowymi polskimi orkiestrami, a także z Berlińską Orkiestrą Festiwalową. Artysta koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Argentynie i Chile. Często jest też zapraszany do współpracy z wybitnymi muzykami i gitarzystami, takimi jak m.in.: Leszek Możdżer, L.U.C., Jorge Morel, Jorge Cardoso, Joscho Stephan czy Tommy Emmanuel.

Robert Horna– laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Występuje z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których jest regularnie zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna należy do artystów wszechstronnych – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.

Wojciech Pruszyński – pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2017 roku pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. G. Ph. Telemanna w Żarach, od 2012 roku również, jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. W tym czasie trzykrotnie został laureatem nagrody Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne. Od wielu lat współpracuje z Big-Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego, jest członkiem grupy Yes4Jazz, z którą nagrał dwie płyty. Współpracuje także z zespołami: Mate, Good Morning Blues i ProjectA. Na koncie ma nagranych kilka autorskich albumów, a także niezliczoną ilość nagrań, jako muzyk sesyjny. Związany z JCF od samego początku, gra w różnych formacjach i prowadzi profesjonalnie z pasją dżemy.

KOMEDA QUARTET

Joanna Wojtkiewicz jest studentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Syddansk Musikkonservatorium w Danii.

Mateusz Kaszuba jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie jak i absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Piotra Wyleżoła.

Z początkiem 2023 roku wspólnie stworzyli projekt polegający na reinterpretacji zapomnianych lub nigdy nie wydanych utworów Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w formie wokalno- instrumentalnej.

Kacper Skolik – absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Duńskiej Akademii Muzycznej SDMK w Odense. Perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Figurował, jako akompaniator na corocznym festiwalu sztuk artystycznych „Fama” w 2016 roku. Jako jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie wykonywał dzieło J. A. P. Kaczmarka „Emigra – Symfonia bez koca”. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018″. Jeden z dwudziestu perkusistów wydarzenia „Rapsodia Śląska 2019″ prowadzonego przez J. A. P. Kaczmarka. Uczestnik konkursu jazzowego z zespołem Jah Trio w ramach RCK Pro Jazz Festival 2019. Uczestnik konkursu jazzowego Krokus Jazz Festival 2019 z zespołem Jah Trio. Wykonawca Symphonie no. 2 Historie d’un fleuve napisanej przez kanadyjskiego trębacza jazzowego Kubę̨ Jacques’a Seguin’a podczas Jazz Crossing Festivalu 2020. Na przestrzeni 2020 i 2022 roku uczestniczył w warsztatach muzycznych z takimi muzykami jak: Alvin Queen, Lenny White Billy Cobham, Greg Hutchinson, Billy Hart, David Wong, Paul Wertico, Steve Rodby, Anders Mogensen, David Braid itd. Regularnie współpracuje, jako perkusista z Patrycją Ziniewicz w projekcie „List do Czarnego Anioła”, Aleksandrą Mońko-Allen w nadchodzącej nowej płycie „Now It’s My Turn” oraz Sebastianem Zawadzkim w „Sebastian Zawadzki Polish Trio”. Od 2020 roku jest stałym gościem naszego klubu, występuje na JCF, a w tym roku jest jego koordynatorem artystycznym.