5 Jazz Crossing Festival : NUUTINEN- TURUNEN- SKOLIK TRIO / THE MODERN JAZZ TRIO & JERRY BERGONZI

5 Jazz Crossing Festival : NUUTINEN- TURUNEN- SKOLIK TRIO / THE MODERN JAZZ TRIO & JERRY BERGONZI

Start : 13 październik, piątek 20:00

AIMO NUUTINEN-MELIK TURUNEN-KACPER SKOLIK TRIO

THE MODERN JAZZ TRIO & JERRY BERGONZI STRAIGHT GONZ

bilety : 90 zł

rezerwacje Kamila -501093724, Agnieszka 500 183 429

AIMO NUUTINEN-MELIK TURUNEN-KACPER SKOLIK TRIO

Aimo Nuutinen(FIN) – gitara

Melik Turunen (FIN) – bass

Kacper Skolik (PL)- perkusja

THE MODERN JAZZ TRIO & JERRY BERGONZI STRAIGHT GONZ

Jerry Bergonzi (USA)- saksofon tenorowy

Carl Winther (DK) – fortepian

Johnny Åman (SE) – bas

Anders Mogensen (DK) – perkusja

Jam Session

THE MODERN JAZZ TRIO with JERRY BERGONZI – STRAIGHT GONZ

Jerry Bergonzi – amerykański jazzowy saksofonista tenorowy, kompozytor i pedagog. Wybitny, oryginalny artysta współpracował z wieloma tuzami muzyki jazzowej. Najbardziej znany jest ze współpracy z Quartetem Dave’a Brubeck’a, z którym zaczął grać prawie 50 lat temu. Występował na największych scenach świata oraz nagrywał dla najbardziej renomowanych wytwórni takich jak „Blue Note” czy „Atlantic Records”. Jako jeden z najbardziej wszechstronnych, cenionych współczesnych pedagogów zainspirował całe pokolenia muzyków nie tylko swoją grą ale również serią książek „Inside Improvisation”. Koncert w Piekarni to kapitalna okazja do spotkania z fantastycznym muzykiem jakim jest Bergonzi.

The Modern Jazz Trio – grupa skandynawskich muzyków, która od ponad dekady koncertuje po całym świecie oraz współpracuje z największymi gwiazdami muzyki jazzowej takimi jak: Tim Hagans, Dave Liebman czy George Garzone.

Carl Winther – czarodziej fortepianu. Należy do grona gwiazd europejskiej sceny jazzowej. Fenomenalny pianista Carl jest również świetnym kompozytorem.

Johnny Åman – urodzony w Finlandii, obecnie mieszkający w Malmø, w Szwecji. Jako kontrabasista jest numerem jeden szwedzkiej i fińskiej sceny jazzowej. Zdobywca nagrody „Juno”.

Anders Mogensen – znakomity perkusista, należy do uznanej, światowej sceny jazzowej od 30 lat. Zdobywca nagród grammy w Norwegii, Danii i Kanadzie.

AIMO NUUTINEN- MELIK TURUNEN -KACPER SKOLIK TRIO

Gitarzysta Aimo Nuutinen i perkusista Kacper Skolik poznali się podczas studiów w Syddansk Musikkonservatorium w Danii. Pomysł na utworzenie grupy był gotowy, gdy Nuutinen poprosił swojego długoletniego przyjaciela i współpracownika basistę Melika Turunena , aby dołączył do zespołu. Muzyka tria opiera się na oryginalnych kompozycjach gitarzysty Aimo. Kompozycje te pełnią rolę wytycznych dla muzycznej improwizacji i komunikacji między muzykami.