5 Jazz Crossing Festival – Wojciech Pruszyński Trio goś. Łukasz Poprawski/ Specjal Trio Latorre, Krzemiński, Skolik

5 Jazz Crossing Festival – Wojciech Pruszyński Trio goś. Łukasz Poprawski/ Specjal Trio Latorre, Krzemiński, Skolik

Start : 27 październik, piątek 20:00

piątek godz. 20.00 bilety: 70 zł
rezerwacje: Kamila 501093724

WOJCIECH PRUSZYŃSKI TRIO gościnnie ŁUKASZ POPRAWSKI
Łukasz Poprawski – saksofon
Wojciech Pruszyński – fortepian
Michał Nienadowski – bas
Arek Skolik – perkusja

SPECIAL TRIO-LATORRE – KRZEMINSKI – SKOLIK
Daniel Latorre (BR) – organy hammonda
Piotr Krzemiński – trąbka
Arek Skolik – perkusja

Jam Session…

WOJCIECH PRUSZYŃSKI TRIO, GOŚCINNIE ŁUKASZ POPRAWSKI
Zespół zagra program złożony z utworów napisanych przez najlepszych polskich kompozytorów jazzowych m.in. Viktora Younga, Krzysztofa Komedy, Mieczysława Kosza. Klasyczne brzmienie polskiego jazzu w nowych aranżacjach.

Michał Nienadowski – czołowy basista młodego pokolenia sceny jazzowej – absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie kontrabasu jazzowego prof. Jacka Niedzieli i mgr. Kuby Olejnika oraz kompozycji i kontrabasu Syddansk Musikkonservatorium – Danish National Academy of Music w Odense. Zainspirowany wieloma gatunkami muzyki, zaczynając od muzyki klasycznej, folkloru europejskiego czy jazzu, a kończąc na muzyce elektronicznej, R&B oraz funky. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak: John Patuticci, Christian McBride, Dave Liebman czy Jerry Bergonzi. Muzyk wszechstronny, który na stałe
współpracuje w rożnych kolaboracjach kulturalnych, związany z JCF od kilku lat.

Arek Skolik – genialny perkusista jazzowy, przyjaciel Cichej Kobiety. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów. Od wielu lat nagrywał i koncertował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: Stanisław Soyka, Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak i wielu, wielu innych.

Łukasz Poprawski posiada w swoim instrumentarium, oprócz wielu odmian saksofonów, niezwykle rzadko używany w muzyce improwizowanej fagot. Od 2009 roku wykładowca w klasie saksofonu Wydziału Jazzu w PSM II stopnia im. F. Chopina w Warszawie. Laureat konkursów i festiwali takich jak: I Międzynarodowe Zmagania Jazzowe Szczecin OnLine ‘02, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, Jazz Nad Odrą we Wrocławiu, Pomorska Jesień Jazzowa („Klucz do kariery”), Krokus Jazz Festival , Jazz Juniors. Od 2008 roku gra w składzie podstawowym Urszuli Dudziak. Współpracował z wybitnymi postaciami jazzu takimi jak m. in.: Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak , Janusz Skowron, Wojciech Karolak. Ma również na swoim koncie udział w przedsięwzięciach takich jak Performance II Edycji Festiwalu Era Schaeffera (w Warszawie i Madrycie) , projekcie Opery Narodowej „ Przenikanie ”- etno fantazje w twórczości kompozytorów polskich czy występ na festiwalu Solidarity of Arts z gościnnym udziałem Bobby McFerrina. Współzałożyciel (wraz z Janem Smoczyńskim) zespołu „Lis” Brał udział w nagraniach, które znalazły się w złotej serii Polish Jazz.

SPECIAL TRIO-LATORRE- KRZEMINSKI – SKOLIK

Daniel Latorre – mieszkaniec Sao Paulo, jeden z najbardziej rozpoznawalnych brazylijskich hammondzistów. Kompozytor i lider świetnej, znanej również w Polsce grupy Hammond Grooves. Poza jazzowymi fascynacjami występował z takimi muzykami jak Ian Paice (Deep Purple), Andy Summers (The Police), Andreas Kisser (Sepultura) i wieloma innymi. Jego mistrzowska technika i niepowtarzalny styl porywają pełną brazylijskiego słońca energią i głębokim groovem.

Piotr Krzemiński – trębacz jazzowy i kompozytor. Uczestnik i laureat wielu znanych polskich festiwali jazzowych. Za swoją twórczość i działalność wyróżniony przez Stowarzyszenie Jazzowe „Melomani” i nagrodzony Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2018 oraz 2021 roku. W dorocznej ankiecie „Jazz Top”, czytelników magazynu „Jazz Forum” uznany za jednego z dziesięciu czołowych polskich trębaczy 2019 oraz 2021 roku. W latach 2006 – 2015 muzyczne i sceniczne doświadczenie zdobywał grając poza granicami Polski, najpierw podczas kilkukrotnych turnee musicalowych po Europie, później biorąc udział w różnorodnych projektach muzycznych na całym świecie i koncertując na wielu scenach dla międzynarodowej publiczności. Znany z wirtuozerii, muzykalności, energetycznych i pełnych emocji improwizacji a także świetnej atmosfery na koncertach. Współpracuje lub współpracował z takimi wykonawcami jak m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Urbaniak, Bogusław Mec, Krystyna Prońko, Urszula Dudziak, Michel Legrand
Bill Prince, Paul Baker, Jack Jones, Danny Couch, Greg Bonham, Ray Michaels, Dave Latchaw oraz z Teatrem Muzycznym w Gdyni.