Arek/Kacper Skolik Special Quartet

Arek/Kacper Skolik Special Quartet

Start : 06 maj, sobota 20:00

Zapraszamy na rarytas jazzowy. Dwie perkusje ojciec i syn, wspaniali muzycy, niecodzienne brzmienie, znakomite improwizacje, a do tego nagranie live wszystkiego co wydarzy się tego wieczoru. Nie może zabraknąć naszej wspaniałej publiczności więc obecność obowiązkowa.

Arek Skolik – Perkusja
Kacper Skolik – Perkusja
Dariusz Herbasz – Saksofon Tenorowy
Adam Żuchowski – Kontrabas

bilety 40 zł
rezerwacje: 501093724

Arek Skolik – przyjaciel naszego klubu , od lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed tradycją, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów, nagrywał i koncertował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: Stanisław Soyka, Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Janusz Muniaki.

Kacper Skolik – absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Perkusista jazzowy młodego pokolenia.
Jako jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie wykonywał dzieło J. A. P. Kaczmarka „Emigra – Symfonia bez końca”.
Jeden z dwudziestu perkusistów wydarzenia „Rapsodia Śląska 2019″ prowadzonego przez J. A. P. Kaczmarka. Uczestnik konkursu jazzowego Krokus Jazz Festival 2019 z zespołem Jah Trio.
Wykonawca Symphonie no. 2 Historie d’un fleuve napisanej przez kanadyjskiego trębacza jazzowego Kubę Jacques’a Seguin’a podczas Jazz Crossing Festivalu 2020. Na przestrzeni 2020 i 2022 roku uczestniczył w warsztatach muzycznych z takimi muzykami jak: Alvin Queen, Lenny White Billy Cobham, Greg Hutchinson, Billy Hart, David Wong, Paul Wertico, Steve Rodby, Anders Mogensen, David Braid itd. Obecnie student Duńskiej Akademii Muzycznej SDMK w Odense. Regularnie współpracuje jako perkusista z Patrycją Ziniewicz w projekcie „List do Czarnego Anioła”, Aleksandrą Mońko-Allen w nadchodzącej nowej płycie „Now It’s My Turn” oraz Sebastianem Zawadzkim w „Sebastian Zawadzki Polish Trio”.

Adam Żuchowski – kontrabasista, kompozytor, aranżer; urodził się 7 września 1978 roku w Elblągu. Absolwent Liceum Muzycznego w Elblągu i Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Nagrodzony jako najlepszy instrumentalista na I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w gdyńskim Sax Clubie w roku 1998. Z Dominikiem Bukowskim współtworzył Blue Mind Quartet, z którym zdobył „Aniołka Jazzowego” podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2002 roku. Z TrioMania otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w Polsce – Fryderyk (za
jazzowy, fonograficzny debiut roku 2010, płytę CD Pearl).
Jest członkiem zespołów Irka Wojtczaka, zespołu Joanna Knitter Blues & Folk Connection, Dominik Bukowski Quartet. Współpracuje z Mikołajem Trzaską (z którym nagrał muzykę do kilku filmów W. Smarzowskiego) oraz z innymi muzykami sceny muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą.
Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Jest kierownikiem muzycznym większości projektów André Ochodlo. W ramach współpracy z Teatrem Atelier i innymi teatrami w Polsce (Teatr im. Adama Mickiewicz w Częstochowie, Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu) i za granicą
(Divadlo Arena i Divadlo Bezruce w Ostrawie, Teatr Narodowy w Brnie) skomponował i nagrał muzykę do wielu spektakli teatralnych.

Dariusz Herbasz -urodzony w 1975 r. saksofonista, zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach, m.in. dwukrotny laureat konkursu Jazz Juniors 1995 i 1996, Jazz nad Odrą, zdobywca „Złotego Klucza Do Kariery” na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak: Przemek Dyakowski, Wojciech Staroniewicz, Emil Kowalski, Tomek Sowiński, Eric Allen, Kelvin Christiane, Alex Hutton, Simon Lea, Alec Dankworth, Larry Bartley, Julie Walkington, Janusz Mackiewicz, Maciej Grzywacz, Jerzy Małek, Wojciech Karolak, Piotr Mania, Sławek Jaskułke i inni. Owocem tej współpracy jest ponad 30 płyt oraz muzyka zarejestrowana na ścieżkach dźwiękowych w wielu filmach.