Bluesowe Noce – Sosnowski

Bluesowe Noce – Sosnowski

Start : 16 lipiec, piątek 20:00

Sosnowski – nominowany do tegorocznych Fryderyków songwriter i gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory (np. „Deszcz”, „Po prostu”, czy „Hej!”) nie tylko zdobyły uznanie dziennikarzy muzycznych, ale też podbiły serca słuchaczy, wskakując na dobre pozycje na polskich listach przebojów.

To zdobywca ważnych nagród muzycznych:
– nominacja do Fryderyków dla albumu „The Hand Luggage Studio” i albumu „Tylko się nie denerwuj”
– zwycięzca kategorii Wokalista Roku i Odkrycie Roku w plebiscycie Blues Top 2020, 3. miejsce dla płyty „Tylko się nie denerwuj”w kategorii Płyta Roku,
– trójkowa „Szczota” Offensywy De Luxe i wyróżnienie podczas Mateuszy Trójki 2019
– Grand Prix na Suwałki Blues Festival, który miał zaszczyt otworzyć.
– polski reprezentant na międzynarodowy konkurs European Blues Challange 2021.

Miał zaszczyt występować z takimi artystami jak m.in. Małgorzata Ostrowska, zespół Ørganek,, Robert Cichy, Gaba Kulka, Limboski czy Kasai.

Płyta „Tylko się nie denerwuj”, to nowe, bardziej energetyczne i jeszcze barwniejsze oblicze Sosnowskiego. Po albumie „The Hand Lugagge Studio”, dzięki któremu dał się poznać jako charyzmatyczny one man band, artysta wraca w towarzystwie zespołu z 12 piosenkami po polsku. Słychać tu nie tylko stylowe gitary, do których jesteśmy już przyzwyczajeni, ale także np. instrumenty dęte, rozbudowany bas, rockową perkusję czy rhythm and bluesowe brzmienia Hammonda.

Rezerwacje: 501093724
bilety 30 zł