Bluesowe Noce- Lucy & Tom

Bluesowe Noce- Lucy & Tom

Start : 30 lipiec, sobota 20:00

Zadymione piosenki w świetle niebieskich neonów. Elektryzująca gitara elektryczna i przeszywający głos pełen głębokich przestrzeni. Wyrafinowana mieszanka standardów jazzu, bluesa, starego kina i rock’n’rolla w sennym klimacie z pogranicza Lyncha, Jarmusha i różowych Cadillaców.

“O 4-tej nad ranem unosi się mgła. A może to dym z dopalających się myśli? O 4-tej nad ranem świat spowalnia jak ballada, w której trudno rozpoznać, czy to sen, czy świadomość na brzegu filiżanki gęstej, czarnej kawy. Dym, ballada, jazz i…”

Bilety 30 zł
Rezerwacje: tel. 501093724

Piekarnia Cichej Kobiety,
Sobota, 30.07.2022
Start godz. 20:00

Lucy & Tom to duet podróżujących muzyków, łączących wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. Wykształcona w Paryżu mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Ravela i Vivaldiego jak i Édith Piaf, Dalidy, The Doors czy Davida Bowiego. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarówno na deskach teatrów, w klubach muzycznych jak i świetlicach wiejskich i domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę “Édith Piaf Et Ses Amis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej Lucy & Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Duet wystąpił m. in. w legendarnej Piwnicy Pod Baranami, poznańskim Klubie Blue Note, Forum Ekonomicznym w Krynicy, Dworze Artusa w Toruniu, Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie.