BRANDON RIDENOUR + TRIO STRYJO

BRANDON RIDENOUR + TRIO STRYJO

Start : 16 sierpień, wtorek 20:00

Przed nami pierwszy koncert w ramach CORNO – Brass Music Festival. W koncercie wystąpi amerykański trębacz Brandon Ridenour a wraz z nim trio jazzowe Trio Stryjo. Bilety do nabycia na Abilet.

Program koncertu wypełnią kompozycje własne muzyków oraz improwizacje. Domeną Trio Stryjo jest otwarta improwizacja, która poprzez wzajemną inspirację członków zespołu prowadzi na każdym z koncertów w niepowtarzalne przestrzenie muzyczne. Nieprzewidywalne, a jednak spójne i komunikatywne dla słuchaczy.
W programie tego niezwykłego koncertu znajdzie się również premiera utworu Nikoli Kołodziejczyka, specjalnie zamówionego na potrzeby festiwalu.
*
Brandon Ridenour – trąbka
Nikola Kołodziejczyk – fortepian
Maciej Szczyciński – bas
Michał Bryndal – perkusja
Jan Harasimowicz – flugelhorn
Tomasz Hajda – puzon
*
Zamówienie utworu Nikoli Kołodziejczyka dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

___
CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne w doskonałym wykonaniu, kursy mistrzowskie indywidualne i grupowe dla przyszłych muzyków, zajęcia uczące zdrowej postawy w graniu na instrumencie, wykłady i wystawa instrumentów. To jedyny taki festiwal w Polsce.
CORNO skupia wokół siebie międzynarodową kadrę wykładowców, światowej sławy muzyków oraz specjalistów w zakresie pielęgnowania zdrowia w zawodzie muzyka. Aktywizuje nie tylko lokalną społeczność, ale także rozbudza sympatię i promuje piękne miasto Zieloną Górę. Na koncerty renomowanych gwiazd przyjeżdżają melomani z całej Polski. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają do Zielonej Góry z całego świata. CORNO – Brass Music Festival dołączył do rangi międzynarodowych wydarzeń i z powodzeniem rywalizuje jakością, programem artystycznym oraz ofertą warsztatową dla uczniów i studentów z wiodącymi festiwalami tego typu w Europie.
Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu są zielonogórzanie: Łukasz Łacny i Maciej Baranowski. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kolektyw Dźwięku.

www.corno.pl