„Jak przejść noc Kościoła?”

„Jak przejść noc Kościoła?”

Start : 05 lipiec, wtorek 18:00

„Jak przejść noc Kościoła?” to tytuł spotkania z o. Maciejem Biskupem w zielonogórskim klubie „Tygodnika Powszechnego” połączone z promocją Jego książki „Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła?”.

Książka nawiązuje do nadużyć w Kościele, w nich widząc źródło kryzysu wiary w Kościół wielu osób – swoistą noc wiary. Dominikanin o. Maciej Biskup stara się pokazać jakieś kierunki zmian, których Kościół potrzebuje na drodze swojego nawrócenia. Rozważania są oparte o ewangeliczny opis kuszenia Jezusa na pustyni i w drodze do Jerozolimy.

Maciej Biskup OP, dominikanin, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 roku. Po studiach doktoranckich z teologii dogmatyczno-fundamentalnej na UAM był m.in. magistrem braci nowicjuszy i studentów, redaktorem naczelnym oficyny „W drodze” oraz przeorem w Szczecinie. W marcu br. został wybrany na przeora w Łodzi, jest związany jest z Dominikańskim Ośrodkiem Kaznodziejskim. Zaangażowany jest również w dialog ekumeniczny i dialog z judaizmem. Publikował na łamach m.in., „Tygodnika Powszechnego”, „W drodze”, „Więzi” „Listu” i „Biblii”. Autor książek; „Zaskoczony wiarą. Między Jerychem a Jerozolimą”, „Ocalić w sercu”, „Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła?”.
Ze względu na treść książki „Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła?” przez ostatni rok, wraz z 6 innych braci, o. Maciej Biskup towarzyszył osobom skrzywdzonym przez Pawła Malińskiego OP.

Spotkanie odbędzie się 5 lipca 2022 r. (wtorek) o godz. 18;00 Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.
Moderatorem spotkania będzie Konrad Stanglewicz

Polecamy;
zapis spotkania, które zorganizował klub „TP” w Łodzi: https://www.youtube.com/watch?v=7FixMKFOnlo&t=4576s

wywiad Ignacego Dudkiewicza (Kontakt 41/2019)
https://deon.pl/czytelnia/maciej-biskup-op-kosciol-w-polsce-potrzebuje-kryzysu,720948

wywiad Alicji Wirwickiej ( Onewt wiadomości z 31.12.2021 r.)
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kosciol-katolicki-w-2021-roku-o-maciej-biskup-to-byl-rok-kryzysu-i-dobrze/c9zyj8v

…..„Ewangelia jest niezmienna ale w każdym czasie trzeba nowo znalazł język, w którym będzie się o niej mówić. Lęk przed zmianą towarzyszy chyba każdemu, ale perspektywa pozytywnej zmiany powinna wynikać z silnej nadziei, jaką w Kościół wlewa Duch Święty. To On zaprasza wierzących do śmiałości i kreatywności…” o. Maciej Biskup OP