Jazz Crossing Festival: Alex Pruzhinin Trio/ Olga Danchenko Trio

Jazz Crossing Festival: Alex Pruzhinin Trio/ Olga Danchenko Trio

Start : 15 październik, sobota 20:00

Alex Pruzhinin Trio GOOD INTENTIONS prapremiera płyty /RU,PL/
Alex Pruzhinin– fortepian
Michał Nienadowski – bas
Arek Skolik – perkusja

Olga Danchenko Trio /UK/
Olga Danchenko – fortepian
Nikolay Kistenov- bas
Dmytro Lytvynenko – perkusja

Jam Session…
bilety: 50 zł rezerwacje 501093724

OLGA DANCHENKO TRIO
W programie koncertu znajdują się utwory jazzowe Olgi i Nikolaja oraz aranżacje ukraińskich pieśni ludowych w stylu ECM.
Olga Danchenko jest zawodową ukraińską pianistką jazzową, kompozytorką i nauczycielką, absolwentką akademii muzycznej w Doniecku, a obecnie studiuje w szkole podyplomowej, aby uzyskać doktorat z akademii muzycznej w Dnieprze. W ostatnich latach występowała na różnych festiwalach jazzowych na Ukrainie, w Polsce, Francji i na Litwie. Olga była przez kilka lat liderką ukraińskiej grupy „Fusion Quartet”. Zespół ten grał muzykę w stylach fusion i ECM, brał udział w różnych festiwalach jazzowych i dokonał kilku nagrań studyjnych.
Nikolaj Kistenov to zawodowy ukraiński basista, absolwent kijowskiego konserwatorium w klasie akordeonu. Jest zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów. Muzyk jest stale zaangażowany w pracę studyjną przy nagraniach ukraińskiego show-biznesu. Koncertował z Karlem Friersonem (De-Phazz), Harrisonem Youngiem, Onitą Boone, Ingrit Arthurem. Jest członkiem zespołów „Pianoboy”, „Alibi”, „Urban Gypsy” i innych.
Dmytro Lytvynenko jest profesjonalnym ukraińskim perkusistą. W 2001 roku wstąpił do Dnipro Music College, jako student rozpoczął pracę w Big Bandzie miasta Dniepr. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach. Grał i nagrywał z wieloma ukraińskimi i miedzynarodowymi muzykami jazzowymi (Yakiv Cvetinskiy, Kyrylo Revkov, Konstantin Ionenko) oraz Goodwinem Louisem, Onitą Boone i Noredą Graves