Jazz Crossing Festival – SPECIAL QUARTET A.SKOLIK & K. SKOLIK/ KRZYSZTOF POPEK FLUTE ADVENTURE

Jazz Crossing Festival – SPECIAL QUARTET A.SKOLIK & K. SKOLIK/ KRZYSZTOF POPEK FLUTE ADVENTURE

Start : 28 październik, piątek 20:00

SPECIAL QUARTET A.SKOLIK & K. SKOLIK
Arek Skolik /ojciec/– perkusja
Kacper Skolik /syn/– perkusja
Darek Herbasz – saksofon tenorowy
Maciej Kitajewski – kontrabas

KRZYSZTOF POPEK FLUTE ADVENTURE /CUB,PL/
Krzysztof Popek- flet altowy
Wojciech Niedziela – piano
Andrzej Zielak – bass
Przemek Florczak – sax
Arek Skolik – perkusja
Tomas Celis Sanchez – perkusjonalia

Jam Session

bilety 70 zł rezerwacje 501093724

KRZYSZTOF POPEK FLUTE ADVENTURE
Koncepcja zespołu oparta jest na brzmieniu oraz indywidualności każdego z muzyków, stąd pieczołowity ich dobór. Muzyka zespołu oparta jest na kompozycjach własnych a także tzw.”oryginals” które zawierając wspólny „idiom” w sferze aranżacyjno -wykonawczej tworzą jednolity klimatycznie program, gdzie elementy etniczne mieszają się z nowoczesnym bopem, momentami free a wszystko oparte jest na groovowej pulsacji.

Krzysztof Popek – czołowy polski flecista jazzowy, od wielu lat niezmiennie zajmujący pierwsze miejsce w ankietach jazzowych miesięcznika Jazz Forum. Jest także kompozytorem, aranżerem oraz inspirującym leaderem wielu swoich formacji. Najbardziej znacząca – Young Power.

Wojciech Niedziela, prof. dr hab.- pianista jazzowy, obecny na polskiej scenie jazzowej od początków lat 80-tych XX wieku. W okresie debiutanckim był zdobywcą I-szych nagród na wielu konkursach . Przez wiele lat pełnił rolę lidera zespołu New Presentation współpracując z solistami: Lorą Szafran i Piotrem Wojtasikiem. Wziął udział w nagraniu około 40 płyt (w tym 5 autorskich) m. in. z Janem Ptaszynem Wróblewskimi, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Namysłowskim.

Przemysław Florczak – saksofonista, multiinstrumentalista, kompozytor oraz aranżer. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Andrzej Zielak – kontrabasista i gitarzysta basowy, urodzony w Kutnie jest absolwentem tamtejszej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Studia wyższe ukończył na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w Instytucie Jazzu.

Arek Skolik – perkusista, przyjaciel naszego klubu,od lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.

Tomas Celis Sanchez – urodził się w Meksyku. Absolwent Akademii Muzycznej w Ciudad de México, którą ukończył w klasie kontrabasu. Swoją karierę muzyczną realizuje, jako instrumentalista perkusyjny. Tomas to czarodziej szelestów i subtelnych brzmień wydobywanych z instrumentów, o których istnieniu często nie mamy pojęcia. Udu, djembe, rain stick, kongo i dziesiątki oryginalnych urządzeń do produkcji brzmień: dzwoneczków, muszli, patyczków i innych to Jego magiczny świat muzyki.