Jorja Smith by Klaudia Kerstan Band

Jorja Smith by Klaudia Kerstan Band

Start : 14 czerwiec, piątek 20:00

14 czerwca serdecznie zapraszamy na koncert poświęcony twórczości Jorji Smith, który poprowadzi wrocławska wokalistka Klaudia Kerstan wraz z zespołem w składzie:

Tomek Markowski – gitara
Patryk Kozak – instrumenty klawiszowe
Wojtek Zatwarnicki – bas
Przemek Niemiec – perkusja

Gościnnie wystąpią również:
Kacper Wysocki – saksofon tenorowy
Tymon Zaganiacz – trąbka

Jorja Alice Smith (ur. 11 czerwca 1997 r.) to angielska piosenkarka i autorka tekstów R&B z Walsall. Była nominowana do nagrody Grammy dla najlepszego nowego artysty w 2019 roku.

W wieku 15 lat została zauważona przez menadżera po tym, jak umieściła na YouTube filmy, na których śpiewała covery piosenek. Wkrótce potem zaczęła podróżować do Londynu na sesje pisarskie z Maverickiem Sabre i Edem Thomasem, będąc jeszcze w szkole.

Smith wydała kilka singli od stycznia 2016 roku i współpracowała z innymi artystami, w tym Drake’iem, Kendrickiem Lamarem, Kali Uchis i Stormzy. W listopadzie 2016 roku wydała swój debiutancki album Project 11. W 2018 roku zdobyła nagrodę Brit Critics’ Choice Award. Jej debiutancki album studyjny, Lost & Found, został wydany w czerwcu 2018 roku i osiągnął szczyt na trzecim miejscu UK Albums Chart.

Smith dorastała słuchając reggae, punka, hip-hopu i R&B, a swoją pierwszą piosenkę napisała w wieku 11 lat. Opisuje, że jako nastolatka miała „obsesję” na punkcie debiutanckiego albumu Amy Winehouse Frank z 2003 roku i zainspirowało ją surowe podejście piosenkarki do pisania piosenek. Smith powiedziała, że jej piosenki dotyczą kwestii społecznych: „Kiedy na świecie dzieją się różne rzeczy, myślę, że ważne jest, aby je poruszać, ponieważ jako muzyk możesz sprawić, że ludzie będą słuchać. Jak tylko ludzie wcisną play, masz ich uwagę”. Jako inspiracje wymienia Lauryn Hill, Alicię Keys, Mos Def i The Streets. Jej śpiew jest porównywany do Adele, Amy Winehouse, Rihanny i Alicii Keys.

Klaudia Kerstan – wokalistka oraz harfistka. Studentka wokalistyki jazzowej na wydziale jazzu i muzyki estradowej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczestniczka 12. edycji programu The Voice of Poland. Jej single ,,Naiwna Dziewczyna” oraz ,,Śpiewaj i Tańcz” są dostępne na wszystkich platformach streamingowych. Liderka folk-popowego zespołu Oh Bards!

Data | 14.06
Start Koncertu | 20:00
Adres | ul. Fabryczna 13, Zielona Góra, Piekarnia Cichej Kobiety
bilety 40 zł, rezerwacje: 500183429