Jubileuszowa Biesiada Szantowa

Jubileuszowa Biesiada Szantowa

Start : 05 styczeń, piątek 19:30

Koncerty piosenki żeglarskiej w styczniu to już tradycja. Lubuski Okręgowy Związek Żeglarski obchodzi swoje 100 -lecie i zaprasza na wspólną biesiadę, która poprowadzą:
Waldek Mieczkowski – wokal i gitara oraz
Jacek Jakubowski – wokal i akordeon
gościem wieczoru będzie także Robert z zespołem Stary Bryg, wschodzące gwiazdy muzyki turystycznej i szantowej.
wstęp wolny,
Zapraszamy

Waldemar Mieczkowski: kapitan jachtowy, muzyk; pochodzi z Białegostoku, gdzie zaczynał swoją przygodę ze śpiewaniem i żeglowaniem; wstąpił do 9 Białostockiej Drużyny Wodnej Błękitna Dziewiątka i w ten sposób związał się także z harcerstwem, co doprowadziło go do funkcji komendanta CWM i wieloletniego kapitana flagowego żaglowca ZHP – s/y Zawisza Czarny.
Jako szantyman zaczynał 1979 roku, kiedy w swoim rodzinnym mieście założył zespół bez nazwy, z którym zdobył Grand Prix białostockiego festiwalu Kopyść. W następnych latach wraz zespołem Wielka Prowizora wykonywał przede wszystkim repertuar z kręgu piosenki studenckiej i turystycznej. Szlify jako szantyman zdobywał w legendarnym już zespole Packet, a następnie równie sławnym Smugglers, którego był współzałożycielem.
Równolegle czynnie uprawiał żeglarstwo morskie.

Jacek Jakubowski – Akordeonista i wokalista, okazyjnie gitarzysta, jeden z najbardziej znanych i doświadczonych muzyków sceny „szantowej”.