Małgorzata Stępniak FRAGMENTY/ Festiwal Klan Machaliców i Przyjaciele

Małgorzata Stępniak FRAGMENTY/ Festiwal Klan Machaliców i Przyjaciele

Start : 13 kwiecień, czwartek 17:00

W ramach Festiwalu Klan Machaliców i Przyjaciele zapraszamy na wernisaż i spotkanie z ulubioną artystką Piotra Machalicy MAŁGORZATĄ STĘPNIAK.

Wystawa zatytułowana Fragmenty to przekrojowa prezentacja twórczości Małgorzaty Stępniak. Znalazły się na niej prace pochodzące z różnych cykli malarskich i wykonane w różnych okresach. Artystka wyjaśnia ich genezę: Pokazuję fragmenty mojej twórczości, ale też fragmenty naszego życia.
Malarstwo Małgorzaty Stępniak jest skonkretyzowane pod względem formalnym i stylistycznym, rozpoznawalne już na pierwszy rzut oka. Ekspresyjna, zróżnicowana fakturowo plama, mocny kolor oraz pełne życia i subtelnego humoru kadry codzienności.
Przyjrzyjmy się bliżej najbardziej interesującym Fragmentom jej twórczości. Małgorzata jest wrażliwą obserwatorką życia, a tematykę swoich obrazów czerpie z codzienności. Motywem przewodnim jej prac jest kobieta, to ona – jako wspólny mianownik – spaja różne pod względem formalnym okresy w twórczości malarki. Jej postać powraca w kolejnych odsłonach i cyklach. Kobieta marzycielka, miłośniczka gór i muzyki, gimnastyczka. Samotna lub z partnerem. Obrazy nie przedstawiają konkretnej postaci, jest ona raczej symbolem kobiecej osobowości, a może zmysłowości? W pracowni artystki powstają liczne wizerunki kobiet wykonujących codzienne czynności w scenerii wnętrza domowego, kawiarni, klubu muzycznego; spacerujących niespiesznie czy relaksujących się przy słuchaniu muzyki, dziewcząt pogrążonych w lekturze i odpoczywających.
Z przyjemnością przenosimy się do ich świata. Pociąga nas nastrój rozleniwienia, spokoju, harmonii tak umiejętnie „wyczarowany” przez malarkę.
wstęp wolny
Zapraszamy