Pawlik & Pawlik & Machalica / Festiwal Klan Machaliców i Przyjaciele

Pawlik & Pawlik & Machalica / Festiwal Klan Machaliców i Przyjaciele

Start : 18 kwiecień, czwartek 20:15

Włodek Pawlik -piano
Łukasz Pawlik – wiolonczela
Aleksander Machalica – narrator

bilety 40 zł dostępne na:
https://bkb.pl/124222-272c0

Koncert „Wiersz mój w księdze niebiosów zapisze twe imię”

„Pawlik & Pawlik Duo” to muzyczny projekt ojca i syna – przedstawicieli dwóch różnych pokoleń tej samej, muzycznej rodziny.

Opowieść o miłości pierwszej i tej ostatniej, o tęsknocie za miłością wieczną a wreszcie o przemijaniu tej miłości, która nigdy nie miała się skończyć. Opowiedziana słowami poetów angielskich i amerykańskich w przekładzie Stanisława Barańczaka a zapisana w nutach przez Włodka Pawlika.

Włodek Pawlik jest międzynarodowo uznanym pianistą jazzowym i kompozytorem, laureatem najważniejszej na świecie nagrody muzycznej Grammy za album „Night In Calisia” w kategorii najlepszego dużego zespołu jazzowego, którą otrzymał w 2014 w Los Angeles. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Hamburgu. W swoim dorobku ma 45 autorskich płyt, jest twórcą muzyki filmowej, baletowej, teatralnej, muzyki do słuchowisk radiowych oraz do poezji (m.in. do sonetów Szekspira), laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Lider formacji Włodek Pawlik Trio, z którą koncertował na całym świecie, m.in. na North Sea Jazz Festival w Hadze oraz w klubie Blue Note w Nowym Jorku. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, takimi jak m.in. Randy Brecker, Mike Stern, Billy Hart, Richie Cole, Scott Hamilton, Janusz Muniak.

Łukasz Pawlik – multiinstrumentalista (gra na wiolonczeli, fortepianie, perkusji, gitarze basowej) kompozytor, aranżer. Absolwent Robert-Schumann Hochschule w Düsseldorfe w klasie wiolonczeli. Studiował także klasykę i jazz na uczelni Western Michigan University w Kalamazoo w Stanach Zjednoczonych. Laureat wielu nagród zarówno jako wiolonczelista, jak i pianista zespołu jazzowego Kattorna, z którym zdobył m.in. główną nagrodę na Berlin Jazz&Blues Award w 2006 roku. W swoim dorobku ma kilka albumów, w tym dwa autorskie „Lonely Journey” i „Long-Distance Connections”, wydany nakładem Summit Records w Stanach Zjednoczonych (2021). W nagraniach albumów wzięli udział znakomici muzycy, m.in. Randy Brecker, Mike Stern i Dave Weckl, Tom Kennedy, Michael „Patches” Stewart. Jest także autorem 3 Fantazji na orkiestrę symfoniczną i trio jazzowe, które miały swoją premierę w grudniu 2022 z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie. Włodek Pawlik i Łukasz Pawlik mają w swej dyskografii wyjątkowo oryginalne przedsięwzięcie – dwupłytowy album ” 4 Works 4 Orchestra” (wyd. 2016 Pawlik Relations) z kompozycjami symfonicznymi W.Pawlika mi.in. dedykowany Łukaszowi Koncert wiolonczelowy „Cellomania” oraz „We are from here” – utwór na dwa fortepiany, orkiestrę smyczkową i sekcję jazzową. Koncert

„Pawlik&Pawlik” to prezentacja improwizowanego dialogu fortepianu z wiolonczelą na pograniczu różnych estetyk. Usłyszeć można odniesienia zarówno do klasyki, jazzu, jak i world music. Muzycy zaprezentują w większość utwory Włodka Pawlika z różnych albumów, ale także zaprezentują kompozycję Łukasza Pawlika .

Zadanie jest realizowane ze środków finansowych Miasta Zielona Góra
partnerzy wydarzenia:
Fundacja im. P. Machalicy, Radio Index 96 fm, Portal wzielonej.pl, TVP 3 Gorzów Wlkp, Radio Zachód, Radio Zielona Góra