Piotr Budniak Essential Group – HOMELAND

Piotr Budniak Essential Group – HOMELAND

Start : 10 grudzień, sobota 20:00

Zapraszamy na premierowy koncert najnowszej płyty Piotr Budniak Essential Group

Wojciech Lichtański – saksofony, flet
Kajetan Borowski – piano
Piotr Narajowski – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja

bilety 35 zł rezerwacje: 501093724

Piotr Budniak Essential Group – HOMELAND

Piąty album zespołu Piotr Budniak Essential Group HOMELAND to powrót do dzieciństwa i opowieść o mierzeniu się ze swoją tożsamością oraz jej korzeniami – całą sumą zdarzeń, miejsc, okoliczności oraz ludzi, którzy nadali pierwotny kierunek naszym drogom i naszkicowali kontury naszych egzystencji. To z jednej strony walka, ucieczka i wyparcie, z drugiej – próba akceptacji oraz wydobycia wartości, które z biegiem lat wciąż, choć być może zredefiniowane, pozostają dla nas aktualne.

Utwory na płycie inspirowane są twórczością poetów związanych z rodzinną miejscowością lidera zespołu, Zieloną Górą. Obecne są tu nawiązania do utworów Janusza Koniusza, Eugeniusza Wachowiaka, Czesława Sobkowiaka, Izabeli Wituckiej-Sakowskiej, Elżbiety Cipory, Jacka Katosa, czy fikcyjnego, znanego z twórczości grupy filmowej Sky Piastowskie, Mikołaja Jaski. Echem odbijają się także nastoletnie poetyckie próby samego Budniaka. Niektóre kompozycje zawierają fragmenty wierszy, inne obficie czerpią z rytmiki, frazowania, ekspresji, tematyki oraz poziomu abstrakcji i eklektyzmu zielonogórskich twórców na poziomie kompozycji i koncepcji.

Zespół Piotr Budniak Essential Group konsekwentnie kontynuuje ścieżkę rozwoju swojego unikalnego brzmienia i stylu odważnie czerpiąc z najróżniejszych źródeł: od jazzowego mianstreamu do najnowszych nurtów muzyki improwizowanej i indie rockowej z dużą dozą inspiracji muzyką filmową, popową a także folkową.