„Współczesna Kolumbia: problemy społeczne – religia – polityka”

„Współczesna Kolumbia: problemy społeczne – religia – polityka”

Start : 04 październik, wtorek 18:00
Koniec : 04 październik, wtorek 20:00

„Współczesna Kolumbia: problemy społeczne – religia – polityka”
to tytuł spotkania z Winstonem Moralesem Chavarro w zielonogórskim klubie „Tygodnika Powszechnego”.

Winston Morales Chavarro (ur. w 1969 roku) jest kolumbijskim poetą, prozaikiem i felietonistą. Jest wykładowcą komunikacji społecznej i dziennikarstwa na Uniwersytecie w Cartagena de Indias w Kolumbii. Opublikował kilkanaście książek, w tym m.in. powieści „Dios puso una sonrisa sobre su rostro”, 2004 (Bóg umieścił uśmiech na jej twarzy) oraz tomiki wierszy. W Polsce najbardziej znany jest jego poemat „La Dulce Aniquirona” (Słodka Aniquirona), który ukazał się w 2019 roku nakładem wydawnictwa Anagram, w tłumaczeniu Barbary Stawickiej-Pireckiej. Autor jako jedną ze swoich najważniejszych inspiracji literackich wymienia poezję Wisławy Szymborskiej, ceni też twórczość Josepha Conrada. Jego poezja, korzeniami sięgająca do mitologii, zgłębia tajemnice egzystencji.
Jest laureatem licznych nagród literackich kolumbijskich i międzynarodowych. Jego twórczość była tłumaczona na polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, rumuński i mandaryński.

Moderatorką spotkania będzie Joanna Kapica-Curzytek, członkini zielonogórskiego klubu „TP” – anglistka, pedagożka, adiunkt na Uniwersytecie Zielonogórskim. Przez 7 lat współpracowała z Akademickim Radiem Index. Wyróżniona nagrodą specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia na konkursie „Polska i świat 2000” za reportaż radiowy (współautorstwo). Popularyzatorka nauki języków obcych i czytelnictwa. Od roku 2010 jest stałą recenzentką (wolontariuszką) e-magazynu kultury Esensja (www.esensja.pl); prowadzi spotkania autorskie.

Spotkanie tłumaczone będzie bezpośrednio z jęz. hiszpańskiego przez Barbarę Curzytek.

Wydarzenie odbędzie się 4 października 2022 r. (wtorek) o godz. 18;00. Miejsce: Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.

Wstęp wolny